• Próbna ewakuacja przedszkola i szkoły

• 18.10.2022 14:14
      • W poniedziałek 17 października, jak co roku w naszej szkole i przedszkolu , została przeprowadzona próbna ewakuacja szkoły. O godz. 10.00 w naszej szkole rozbrzmiały trzy dzwonki. Przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek przedszkola i szkoły. Wszystkie osoby będące w Zespole zdążyły się ewakuować i udać na miejsce zbiórki.

Celem ćwiczeń było oswojenie z sytuacją zagrożenia oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego postępowania w razie pożaru lub innego zagrożenia. Ewakuacja przebiegła sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami. Na miejscu zostały przeprowadzone ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcja przebiegała pod czujnym okiem przedstawiciela Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle młodszego brygadiera  pana Ireneusza Michalika, za co bardzo Mu dziękujemy.