• XII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 18.10.2022 13:37
      • Tabliczka mnożenia należy do podstawowego materiału matematycznego, a dzieci uczą się jej już od najmłodszych lat. Następnie towarzyszy im przez cały okres edukacji, aby później niejednokrotnie wspomagać dorosłe życie.

Z tego powodu nie mogliśmy przeoczyć jej święta. 7 października, bieżącego roku w naszej szkole odbył się XII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
        Tego dnia uczniowie klas 6 mieli za zadanie odpytywać swoich rówieśników i pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia, pełniąc tym samym rolę patrolu. I tak na każdej przerwie bacznie wywiązywali się ze swojego zadania, a za każdą poprawną odpowiedź wręczali naklejkę “ekspert tabliczki mnożenia”. Uczniowie prężnie mnożyli działania, rywalizując między sobą o największą ilość naklejek. Sprawdzian wiedzy matematycznej nie ominął nawet Pani z sekretariatu. I tak oto wszyscy świętowaliśmy dzień tabliczki mnożenia, a przy tym dobrze się bawiliśmy - było dużo śmiechu, główkowania i triumfów po rozwiązaniu każdej matematycznej zagadki. Dzięki temu cały dzień towarzyszył nam radosny nastrój.