•  Laureatka i finalistka Konkursu Języka Polskiego !!!
      • Laureatka i finalistka Konkursu Języka Polskiego !!!

• 08.04.2022 11:03
      • Ida Lenar - laureatka
        Katarzyna Lisowska  - finalistka
        Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/22.
        Uczennice klasy 8a  do konkursu przygotowywała p. Anna Chalibożek.

Znalezienie się w czołówce najlepszych  w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu naszych uczennic.
        Dziewczynom przysługuje wiele przywilejów. Osiągnięcie zostanie wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, tuż obok celującej oceny z języka polskiego. Ida zwolniona jest także z języka polskiego egzaminu ósmoklasisty.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga zarówno od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy. Na wszystkich stopniach konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) uczniowie rozwiązywali pisemny test zawierający zadania z z języka polskiego.  Zagadnienia często znacznie wykraczały poza program szkolny. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego, a następnie uzyskać tytuł laureata.Uczennice każdy etap konkursu traktowały jak poważne wyzwanie, z którego wywiązywały się wzorowo, a wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem.

Gratulacje!!!!