• SUKCESY UCZENNIC  w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,KOBIETY POPKULTURY"
      • SUKCESY UCZENNIC w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,KOBIETY POPKULTURY"

• 05.04.2022 13:37
      • W marcu bieżącego roku szkolnego odbyła się czwarta edycja powiatowego Konkursu Plastycznego „Kobiety Popkultury" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Celem konkursu było przybliżenie i prezentacja szeroko rozumianej twórczości kobiet, ze świata kultury, sztuki, nauki, sportu itp., a także analiza zjawiska „ikona popkultury".

Konkurs adresowany był do uczniów klas VII-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Z naszej szkoły prace wykonały trzy utalentowane uczennice: Laura Iossa z kl. 7a, Małgorzata Janik z kl,8a oraz Zuzanna Wiśniowska z kl. 8b i wszystkie znalazły się w gronie laureatów:

II miejsce - Małgorzata Janik, „Sylvia Plath"

Wyróżnienie- Laura Iossa, „Madonna Louise Ciccone"

Wyróżnienia poza kategorią - Zuzanna Wiśniowska ,,Adele Adkins".

W skład komisji konkursowej IV wchodzili: Elżbieta Piórecka - artystka,  organizator i kurator wystaw, nauczyciel MDK w Jaśle, Bogdan Samborski - artysta, realizuje swoje prace m.in. w kamieniu, ceramice, drewnie i emalii, uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą założyciel grupy „Plaja”, właściciel Pracowni Malgaleria II w Jaśle, Piotr Betlej - artysta, zajmujący się m.in. rzeźbą, ceramiką i malarstwem, miał liczne wystawy indywidualne w Polsce i za granicą.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z wernisażem prac odbędzie się 12 kwietnia 2022 w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Jaśle. Z ogromną radością przyjęliśmy fakt o sukcesach naszych uczennic, którym bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć w konkursach plastycznych !!!

nauczyciel plastyki

Małgorzata Szewczyk