• Święto pluszowego misia w przedszkolu

• 27.11.2023 10:06
      • Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Nieraz pociesza, innym razem pomaga zasnąć. Aby czcić swojego przyjaciela 24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
        Już od samego rana wraz z dziećmi pojawiły się w przedszkolu misie - misie małe, średnie i duże, i te bardzo, bardzo duże. Po powitaniu dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misia oraz bohaterów znanych bajek, książek i filmów. Następnie wraz ze swoimi misiami dzieci tańczyły przy piosenkach, były też różne konkursy i zabawy.

W tym dniu nasze przedszkole odwiedzili również aktorzy teatru lalkowego i zaprezentowali dzieciom bajkę: "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Dzieci z dużym zachwytem i zaciekawieniem śledziły losy Śnieżki.

Aktorzy podsumowując piękną bajkę, podkreślili jak ważne jest aby dzieci nie ufały obcym, nie otwierały im drzwi, ani nie brały od nich  niczego- słodyczy ,zabawek itp. Bajka ta uczy między innymi zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych. Obcym mówimy NIE!

To był BARDZO udany dzień.