• Prawdziwe pszczoły w naszym przedszkolu!!!

• 29.09.2023 13:59
      • Nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście: pan Tomasz, pszczelarz z pobliskiej pasieki w Sieklówce oraz.... kto by pomyślał? Prawdziwe pszczoły!
        Przedszkolaki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół. Dowiedziały się kto mieszka w ulu: trutnie, pszczoły robotnice, królowa - matka pszczela, czym się zajmuję, dlaczego tańczą.
        Obserwowały pszczoły oczywiście w specjalnym prezenterze.
        Przymierzały strój pszczelarski służący do pracy przy pszczołach.
        Skrzaty, Sówki i Pszczółki razem z pszczelarzem wyruszyły w smakową podróż dzięki degustacji miodu. Dostały również prezenciki - słoiczki miodku.
        Najważniejszym przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Od pracy tych owadów (zapylania) zależy życie na świecie.
        Bardzo dziękujemy za opowieść o życiu pszczół i o tym jak są pożyteczne.