• Spotkanie z ratownikiem medycznym w przedszkolu

• 19.09.2022 15:18
      • Dziś w naszym przedszkolu gościł Pan Michał ratownik medyczny krośnieńskiego pogotowia - tato naszego przedszkolaka Mikołaja.
        To było bardzo ważne spotkanie. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
        Przedszkolaki dowiedziały się jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i jak komuś można pomóc, zanim przyjedzie pogotowie. Poznały zabiegi resuscytacyjne. Na miarę swoich możliwości ćwiczyły na fantomie. Wiedzą jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Jedno połączenie ,czy się domyślicie
        może uratować komuś cenne życie
        "Jeden, jeden, dwa
        jeden jeden dwa,
        numer ratunkowy każde dziecko zna."

Słowami piosenki dzieci podziękowały za spotkanie, udowadniając tym, że znają numer alarmowy.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Gorczycy za spotkanie i udzielenie cennych informacji.