•  „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”
      • „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

• 18.06.2018 18:46
      • W naszej szkole co roku organizowana jest akcja „Cała Polska czyta dzieciom”.  Naszym gościem była radna miasta Jasła - Pani Alicja Nowosielska.  Przeczytała uczniom z klasy 1a, 1b, 3a i 3b opowiadanie Wojciecha Widłaka „ Wiosenne natchnienie”. Na podstawie przeczytanego tekstu Pani Alicja przeprowadziła pogadankę na temat przyjaźni.

W akcję czytania włączyli się również uczniowie wyżej wymienionych klas. Filip z klasy 1b przeczytał  wiersz Jana Brzechwy „Koziołeczek”. Tomek i Jakub z klasy 1a czytali z podziałem na role tekst Ireny Słońskiej „O pewnym Grzesiu”. Kasia z klasy 3a recytowała wiersz Jana Brzechwy „Entliczek – pentliczek”. A chłopcy z klasy 3b: Kacper, Adam, Dominik i Adam, inscenizowali wiersz Jana Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”.

Klasa 1b zaprosiła pozostałe klasy do wspólnego zaśpiewania piosenki „ Vaiana”. I tutaj pojawił się inny rodzaj czytania - odczytywanie tekstu z tablicy multimedialnej z jednoczesnym śpiewaniem.

Pani Alicja złożyła uczniom wakacyjne życzenia i poczęstowała ich słodyczami. Na koniec zaproszono wszystkich do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Serdecznie dziękujemy radnej Pani Alicji Nowosielskiej, tym bardziej, że od kilku lat wspiera naszą akcję i znajduje czas dla naszych dzieci.
        Galeria: Cała Polska czyta dzieciom