•  Poznajemy smaki i zapachy potraw krajów niemieckojęzycznych
      • Poznajemy smaki i zapachy potraw krajów niemieckojęzycznych

• 18.03.2024 09:12
      • W ramach podsumowania działu pt,,Guten Appetit!” uczniowie klasy VII a i VII b pracowali metodą projektu. Celem było zgłębienie kulinarnych tradycji Niemiec, Austrii i Szwajcarii poprzez przygotowanie charakterystycznych dla tych regionów przysmaków bądź potraw. Projekt rozpoczęliśmy od podziału uczniów na grupy, aby mogli współpracować i dzielić się swoimi umiejętnościami. Każda grupa przygotowała jedną bądź dwie potrawy reprezentujące specjały z danego kraju niemieckojęzycznego. W efekcie pracy uczniów udało się przygotować szeroki wybór potraw, od tradycyjnego śniadania niemieckiego , przez austriackie sznycle wiedeńskie po wiedeński tort Sachera. Nie zabrakło również typowej niemieckiej sałatki kartoflanej , placków ziemniaczanych i napojów. Uczniowie przygotowali również przysmaki na słodko były to : austriacki andrut, szwajcarski chlebek maślany z marmoladą, strudel z jabłkami, tort czekoladowy i praliny. Każda z potraw została odpowiednio przygotowana i zaprezentowana przez przedstawiciela grupy. Odbyła się degustacja potraw, podczas której uczniowie mieli okazję spróbować różnorodnych smaków i doświadczyć kulinarnego bogactwa regionów niemieckojęzycznych. Była to nie tylko ,,żywa lekcja gotowania, przyrządzania”, ale również lekcja otwartości i akceptacji innych kultur.