• Dzień Europy w klasie 3A

• 12.05.2023 08:31
      • Dziewiątego maja obchodziliśmy w klasie 3a Dzień Europy. Dwa tygodnie wcześniej każde dziecko z klasy otrzymało materiały do przygotowania informacji o jednym europejskim kraju należącym do Unii Europejskiej. Dzieci przygotowały informacje na pionowej stojącej kartce i wykonały flagi tych państw.
        Do klasy zaprosiliśmy klasę 1A i 2A. Uczniowie wysłuchali informacji o  organizacji międzynarodowej, jaką jest Unia Europejska przygotowanych przez Emilkę M.
        W postawie „na baczność wysłuchali hymnu „ Oda do Radości” – fragmentu IX Symfonii Ludwika van Beethovena, wybitnego kompozytora niemieckiego, a następnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, gdyż omawianie państw  rozpoczęliśmy od naszej Ojczyzny. Klasa 1A zaśpiewała piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
        Zainteresowaniem uczniów cieszyła się Francja i Portugalia. Po prezentacji państw uczniowie z klasy 3a zadawali młodszym klasom pytania. Klasy 1A i 2A doskonale  orientowały się w wiedzy. W nagrodę za uważne słuchanie otrzymały cukierki.
        Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom mojej klasy, którzy czuwali nad przygotowaniem dziecka do projektu.
                                                                            Wychowawca – Małgorzata Mroczka