• Klasy 1A i 2A rozpoczęły szkolny sezon wycieczkowy!

• 28.04.2023 10:06
      •  25 kwietnia 2023 roku uczniowie najmłodszych klas wyruszyli na zaplanowaną wycieczkę wyjazdową. Pogorszenie warunków pogodowych zmusiło opiekunów do zmiany programu tej wycieczki i celem wyjazdu stał się dwór szlachecki w Kopytowej, po którym dzieci zostały oprowadzone, a także brały udział w warsztatach malarskich - malowanie na podkładzie gipsowym. Będąc w tym zabytkowym miejscu, uczniowie mogli zobaczyć budynek odrestaurowanego dworku ziemiańskiego a także jego wyposażenie i  umeblowanie.
                        Atrakcją wycieczki był także seans filmowy w kinie Helios w Krośnie. Dzieci obejrzały film animowany pt. ,,Wróżka -Zębuszka", którego główną bohaterką jest Violetta marząca o tym, żeby zostać Wróżką - Zębuszką. Okazuje się jednak, że posiada wyjątkowe zdolności do wyczarowywania kwiatów i staje się Wróżką - Kwiatuszką. Wychowawczym akcentem tej bajki było ukazanie wartości przyjaźni pomiędzy Violettą a małą dziewczynką Maxie a także treści ekologiczne - ocalenie przyrody w mieście.
                        Na zakończenie wycieczki dzieci udały się na posiłek w restauracji Mc Donald's w Krośnie, gdzie otrzymały zestawy Happy Meal z dodatkiem produktów owocowych. Pomimo deszczowej pogody, wycieczka przebiegała zgodnie z planem a dzieci spędziły ten dzień w miłej atmosferze i na pewno się nie nudziły. Na pamiątkę zabrały ze sobą pomalowane własnoręcznie odlewy gipsowe.
                        Podczas wycieczki realizowane były cele edukacyjne, a także wychowawcze, takie jak: wdrażanie do właściwych zachowań w miejscach publicznych (muzeum, kino, restauracja), praktyczne stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas podróży autokarem oraz przejść dla pieszych, wdrażanie do właściwych zachowań koleżeńskich w grupie rówieśniczej (koleżeństwo, empatia) a także integracja grupy klasowej i międzyklasowej , w tym także integracja dzieci ukraińskich.
        wychowawcy klas : Małgorzata Szewczyk oraz Elżbieta Szot