• SUKCES  UCZENNIC  NASZEJ SZKOŁY  W  KONKURSIE PLASTYCZNYM  ,,KREDKI 2021"
      • SUKCES UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,KREDKI 2021"

• 20.04.2021 08:16
      • SUKCES  UCZENNIC  NASZEJ SZKOŁY

W  KONKURSIE PLASTYCZNYM  ,,KREDKI 2021"

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się w warunkach pandemii oraz nauki zdalnej, więc tym bardziej cieszy fakt, że 17 uczniów naszej szkoły wykonało prace konkursowe. Organizatorem konkursu jest Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie a obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę oraz Słowację i Ukrainę.

Tematyka prac była dowolna, co dawało szerokie możliwości  uczestnikom konkursu. Celem konkursu było poszukiwanie talentów plastycznych, promowanie utalentowanej młodzieży, popularyzacja autentycznej twórczości, inspirowanie młodych twórców do rozwijania umiejętności plastycznych oraz rozbudzanie poczucie piękna i przygotowanie do odbioru sztuki.

Na konkurs wpłynęło 188 prac z całej Polski, spośród których zostało nagrodzonych 50 prac w trzech kategoriach wiekowych, w tym prace dwóch uczennic naszej szkoły:

Kingi Staniszewskiej z kl. 3A oraz Laury Iossy z kl. 6A.

Są to prace nagrodzone i zakwalifikowane do prezentacji online, które można obejrzeć na stronie RCKP w Krośnie w zakładce Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza Kredki.

Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczennic, serdecznie im gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursu.

nauczyciel plastyki:

Małgorzata Szewczyk