• Realizacja II zadania: "Zdrowo zakręcony kącik"

• 26.02.2024 08:57
      • W ramach projektu Ligii z Orlenem: Bo życie musi smakować - Jak sprawić, aby zdrowy styl życia stał się pasją jaślan?

Opis zadania:

W ramach imprezy szkolnej, uczniowie Zespołu Ligowego przygotowali zdrowe owocowo warzywne przekąski i świeże soki pomarańczowe - czyli "Zdrowo zakręcony kącik". Uczniowie wykonali zadanie według przepisów dbając jednocześnie o bezpieczne higieniczne warunki przygotowania, stworzenie odpowiedniego miejsca do serwowania przekąsek, przeprowadzenie degustacji oraz pogadanki na temat zdrowego stylu życia, a także udokumentowanie działań za pomocą zdjęć na stronie internetowej, promując tym samym "Jasło - miasto wiedzy".

Działania:

1.Przygotowanie przekąsek:

Uczniowie zespołu starannie wybrali przepisy na zdrowe przekąski, takie jak koreczki z warzywami i owocami. Wszystkie przekąski zostały przygotowane z najwyższą starannością, zgodnie z zaleceniami dietetycznymi.

2.Dbanie o higienę:

Podczas przygotowywania przekąsek, uczniowie zwrócili szczególną uwagę na zachowanie bezpiecznych i higienicznych warunków. Używano rękawiczek ochronnych, regularnie myto ręce oraz utrzymywano czystość sprzętu i powierzchni roboczych.

3.Przygotowanie miejsca do serwowania przekąsek:

Uczniowie wcześniej przygotowali stół na którym podane zostały przekąski. Postarali się o estetyczne i przystępne dla uczestników ułożenie potraw.

4.Degustacja i pogadanka:

Podczas imprezy szkolnej odbyła się degustacja przygotowanych przekąsek, po której nastąpiła pogadanka na temat zdrowego stylu życia prowadzona przez uczniów zespołu. Omawiano korzyści zdrowego odżywiania oraz sposoby na wprowadzenie zdrowych nawyków w codziennym życiu.

5.Dokumentacja działań:

Całe wydarzenie zostało udokumentowane za pomocą zdjęć, które zostały opublikowane na stronie internetowej, promując "Jasło - miasto wiedzy" oraz inicjatywę "Liga z Orlenem".

Data realizacji zadania: listopad

Wyniki i wnioski:

- Uczennice Zespołu Ligowego z sukcesem zrealizowały zadanie, promując zdrowy styl życia poprzez przygotowanie i serwowanie zdrowych przekąsek oraz prowadzenie pogadanki na temat zdrowego odżywiania.

- Wydarzenie przyczyniło się do podniesienia świadomości zdrowotnej uczestników imprezy szkolnej oraz zachęcenia ich do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych.

- Dokumentacja działań opublikowana na stronie internetowej stanowi wartościowy materiał promocyjny, który może inspirować innych do podobnych inicjatyw.

Projekt "Liga z Orlenem: Bo życie musi smakować" stanowił udaną inicjatywę promującą zdrowy styl życia wśród uczniów oraz społeczności szkolnej. Dzięki zaangażowaniu uczestników, udało się zrealizować cele projektu, przyczyniając się do promocji zdrowia i edukacji na temat zdrowego odżywiania.

Fotorelacja: