• Wiem co jem! Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

• 14.11.2022 09:17
      • 8 listopada obchodziliśmy  Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta było promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
        W tym dniu klasy młodsze ze swoimi wychowawcami przygotowywały zdrowe, kolorowe i smaczne kanapki z warzywami.
        Klasa 3A samodzielnie założyła ogródek warzywny na parapecie . Do kanapek miała samodzielnie wyhodowaną zieloną sałatę, szczypior z wysadzonej cebuli i natkę pietruszki. Mama Emila pani Monika dołożyła nam więcej swojej  zielonej sałaty i pomidorki koktajlowe. Uczniowie do kanapek wykorzystali jeszcze inne warzywa, jak: świeże i kiszone ogórki, paprykę świeżą i marynowaną, a nawet koper do twarożku. Przypomnieli sobie piramidę żywienia. Wiedzą ,że warzyw trzeba zjadać najwięcej, a zwłaszcza tych wyhodowanych przez siebie. Najwięcej człowiek powinien zażywać ruchu i pić dużo wody (6 szklanek dziennie).
        Za najbardziej warzywne kanapki dzieci otrzymały koszulki. Rówieśnicy z klasy  oceniali te kanapki i przyznawali koszulki z nadrukiem warzyw.
        Dziękuję rodzicom za zaangażowanie oraz wychowawcom Pani Elżbiecie Szot(1A) i Małgorzacie Szewczyk(2A).

Wychowawca 3A; Małgorzata Mroczka