• WŁASNE WARZYWA NA KANAPKI- 3A

• 06.11.2022 17:52
      • Klasa 3A założyła ogródek warzywny na parapecie szkolnym. Każde dziecko z klasy miało w tym swój udział, bo dzieci przyniosły cebule i korzenie pietruszki, a Emil nawet sadzonki sałaty i młode rośliny kopru. Przy podlewaniu roślin czuwają wyznaczeni dyżurni. Dzieci zwróciły uwagę, że zielone gałązki pietruszki skierowane są na zewnątrz bo potrzebują słońca. Roślinki wyglądają pięknie i zachęcają do schrupania, a jak pięknie pachną. Wykorzystamy je już 8 listopada, gdyż będziemy robić kolorowe, smaczne i zdrowe kanapki z warzywami.

8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

Zachęcamy wszystkich do zasadzenia w doniczce cebuli na zielony szczypior i korzeni pietruszki na pachnącą, zieloną nać pietruszki. Pycha, a jakie zdrowe!!!

Wychowawca: Małgorzata Mroczka