• Uczniowie SP6 pamiętają!  #SzkołaPamięta
      • Uczniowie SP6 pamiętają! #SzkołaPamięta

• 31.10.2022 19:55
      • Uczniowie kl 3a  zawsze pamiętają i opiekują się pomnikiem poległych Saperów, który znajduje sie nieopodal naszej szkoły.
        W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie odwiedzili płytę, zapalili  przyniesione przez nich znicze. Była to też okazja do wspomnień o tych, których już nie ma wśród nas.

Pomnik saperów wybudowano w hołdzie poległym w latach 1945-1946 saperom, którzy polegli podczas oczyszczania miasta Jasła i jego obrzeży z min i niewypałów. wybudowany w 1967 roku z inicjatywy społecznej pracowników Rafinerii Nafty oraz Przedsiębiorstwa Naftobudowa”. Na betonowym podeście ułożono pamiątkową płytę z napisem: „Saperom II Armii Wojska Polskiego poległym tu w roku 1945-1946″.

Ta krótka lekcja historii wpisuje sie również w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” #SzkołaPamięta

Galerie (kliknij w zdjęcie):