• Klasa 2A w Karpackiej Troi

• 02.11.2021 13:44
      • W ubiegłym tygodniu klasa 2a była na wycieczce w Skansenie Archeologicznym w Trzcinicy. Przewodniczka zapoznała uczniów z początkami powstania grodu Trzcinica i z życiem ówczesnej ludności. Uczniowie obejrzeli kilkanaście chat, krytych trzciną, półziemiankę  i zrekonstruowane obwarowania grodu. Największą atrakcją wśród dzieci cieszył się zwierzyniec, w którym uczniowie zobaczyli parę bydła szkockiego, byka węgierskiego długorogiego, kozy, owce, kury i kaczki. Mogły też z bliska poobserwować konie i karmiły je owsem.

W ramach warsztatów uczniowie kredkami woskowymi  ozdabiali ornamentami średniowiecznymi ekologiczne torby na zakupy, które należało przeprasować przez białą kartkę, aby utrwalić wzór.

Ze skansenu klasa wróciła spacerkiem, dopisała nam słoneczna, bezwietrzna pogoda. Dzieci zadowolone wróciły do szkoły.

Wych. Małgorzata Mroczka