• KOLOROWE, SMACZNE I ZDROWE KANAPKI W 2A

• 08.10.2021 13:47
      • Od kilku dni klasa 2a na zajęciach szkolnych poznaje tajemnice kulinarne.  Uczniowie wiedzą, że aby się dobrze rozwijać muszą dużo się ruszać i zjadać urozmaicone posiłki i pić dużo wody. Wiedzą również, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Daje im siłę do pracy, nauki i zabawy. Orientują się, że w ciągu dnia powinni zjadać 5 posiłków i w każdym z nich powinna być porcja warzyw.

We środę na pierwszej godzinie lekcyjnej przygotowywali każdy dla siebie śniadanie, które zjedli na przerwie śniadaniowej. Dzieci pięknie pracowały tworząc kolorowe i zdrowe kanapki. Jak stwierdzili bardzo im smakowały.

Na śniadanie nie powinniśmy zjadać drożdżówek, pączków itp.  Zrobiona kanapka jest najlepsza i najzdrowsza.

Wychowawca: Małgorzata Mroczka