• NASZE ZAINTERESOWANIA, HOBBY I KOLEKCJE – 3A

• 14.06.2023 12:54
      • Pomysł na projekt zaproponowali uczniowie. Na początku ustaliliśmy harmonogram i zapisaliśmy go w zeszytach. Tydzień po tygodniu realizowaliśmy nasz projekt. W pierwszym tygodniu przygotowywaliśmy informacje o swoich zainteresowaniach. Prezentacja trwała 3 dni. Każde dziecko miało swoje „5minut”.Uczniowie przygotowali opis zainteresowań w postaci kilkunastu zdań na kartce z bloku technicznego. A pod tekstem wykonali ilustrację do opisu. Każde dziecko ma swoje zainteresowania i coś ważnego dla siebie kolekcjonuje.
        Bardzo cenne jest to, że uczniowie ogólnie interesują się ruchem na świeżym powietrzu. Aktywnie spędzają wolny czas na rowerze, rolkach, hulajnodze, deskorolce, spacerach z rodziną. W razie niepogody pływają na basenie, uczestniczą w zajęciach z piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Uwielbiają czytać książki. Mają swoje ulubione serie: „Ania z zielonego wzgórza”, „Zaopiekuj się mną” i wiele innych.
        Chętnie spędzają czas z Rodziną na wspólnych spacerach, gotowaniu, zwiedzaniu nowych miejsc, grach planszowych i budowaniu z klocków Lego, fotografowaniu. Opiekują się zwierzątkami: chomikiem, królikiem i rybkami.
        Chętnie kolekcjonują kamyki, szklane kule, karty „Pokemon”, piłkarzy, muszelki, figurki koni, figurki Kinder Joy itp.
        Pierwszy etap już zakończyliśmy. W następnym na podstawie wywiadów z Rodzicami poznają zainteresowania Rodziców z ich dzieciństwa.
        Projekt zakończy się poznaniem zainteresowań Dziadków i Babć też z ich dzieciństwa.
        Może na okres zbliżających się wakacji warto pomyśleć o nowych zainteresowaniach.
        Z opisów wynika, że wolą ruch niż siedzenie przed komputerem. Brawo dla Was. Ruch to samo zdrowie.
                                                            Wychowawca: Małgorzata Mroczka