• ZIELONE I RÓŻOWE NALEŚNIKI bez sztucznych barwników – 3A

• 29.11.2022 13:49
      • W poniedziałek w klasie 3a gościliśmy mamę  Gabriela Panią Justynę Cetnarowicz, która pokazała nam, jak zrobić zielone naleśniki. Do ciasta naleśnikowego dodała zblendowany szpinak i mamę Szymona Panią Danutę Janik, która do ciasta naleśnikowego dodała zblendowanego buraka ćwikłowego i wysmażyła nam różowe naleśniki. Panie przełożyły naleśniki powidłami i dżemami domowej roboty: z borówkami, jabłkami, brzoskwiniami.
        Przypominam dzieciom, że takie naleśniki z użyciem miksera i blendera mogą robić wyłącznie pod opieką dorosłej osoby.
        Bardzo dziękuję Pani Justynie i Pani Danucie za poświęcony czas i zakupienie wszystkich potrzebnych produktów.
        Dziękuję również za powidła i dżemy Pani Annie Dyląg, Pani Sylwii Szopniewskiej, Pani Agnieszce Chomiszczak i Pani Natalii Jagielskiej. Na koniec pokazu Pani Justyna pokazała, a jednocześnie umożliwiła  dzieciom zrobienie swojskiego masło. Dzieci doskonale ubijały śmietanę, a masło zjadły z kromką chleba.
        Zdobywanie umiejętności kulinarnych jest bardzo cenne, gdyż nigdy nie wiadomo co nam  w życiu będzie potrzebne.
                                                               Wychowawca: Małgorzata Mroczka