• Klasa 2 a na wycieczce edukacyjnej do Bóbrki i Krosna

• 13.10.2022 12:20
      • Klasa 2 a na wycieczce edukacyjnej
                        Uczniowie klasy 2A z udali się na zaplanowaną całodniową wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowego w Bóbrce. Celem wycieczki było poznanie historii hutnictwa krośnieńskiego oraz przemysłu naftowego i gazowego w regionie podkarpackim.
                    Podczas zwiedzania nieczynnej produkcyjnie huty szkła w Krośnie oraz podziwiania kunsztu pracy artystycznej jej pracowników, dzieci zapoznawały się z pracą hutników oraz ich wyrobami w postaci szła użytkowego oraz artystycznego. Pan przewodnik często odwoływał się do naszej jasielskiej huty szkła specjalizującej się w produkcji szkła witrażowego. Po zakończeniu zwiedzania, dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania na szkle, podczas których wykonały ładne i kolorowe prace. Była także możliwość wybicia szklanego medalu.
                    Kolejny punkt wycieczki to muzeum w Bóbrce, gdzie pan przewodnik w ciekawy i przystępny sposób opowiadał dzieciom o przemyśle naftowym oraz o Ignacym Łukasiewiczu, który także związany był z Jasłem. Obecny rok 2022 został ogłoszony Rokiem Ignacego Łukasiewicza, więc nasz pobyt w tym muzeum wpisuje się w jego obchody. Dużą atrakcją były hologramy przedstawiające postać aptekarza oraz wynalazcy lampy naftowej. Jesienna sceneria oraz przyjemna pogoda sprzyjały zwiedzaniu na świeżym powietrzu.
                    Zaplanowano także posiłek w Mc Donald's, co było atrakcją do uczestników wycieczki, gdyż każdy sam zamawiał wybrany przez siebie zestaw oraz musiał wykonać obliczenia pieniężne przy płaceniu za niego. Oczywiście, opiekunowie służyli swoją pomocą.
                    Wycieczka okazała się bardzo kształcąca a przy okazji integrowała dzieci jako grupę i uczyła właściwego zachowania się poza szkołą.
        wychowawczyni Małgorzata Szewczyk