• DZIEŃ  KROPKI  W  KLASIE 2 A
      • DZIEŃ KROPKI W KLASIE 2 A

• 19.09.2022 15:00
      • 15 września w naszej szkole królowały kropki. Widać je było na ubraniach dzieci i nauczycieli, na korytarzach a także na pracach plastycznych. W tym dniu odbyły się kolejne obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, które stało się już tradycją naszej szkoły.
                    Uczniowie klasy 2A przypomnieli sobie historię małej Vashti - bohaterki książki Petera Reynoldsa „The Dot”, od której wszystko się zaczęło. Następnie twórczo pracowali na zakropkowanych kartkach papieru oraz z wykorzystaniem wyciętych przez siebie kółek, co dawało możliwość własnej aktywności plastycznej. Efektem finałowym było wspólne wykonanie łańcucha talentów, który został przekazany do klasy pierwszej i trzeciej, a następnie uroczyście zawieszony na szkolnym korytarzu. Było to okazją do integracji uczniów klas 1-3 oraz uświadomienia sobie, że w każdym drzemią różne talenty, czasami może jeszcze nieodkryte.
                    Warto organizować takie dni w szkole, ponieważ każde dziecko jest zaktywizowane, rozwija swoją kreatywność, wyobraźnię i pomysłowość oraz cieszy się wytworem swojej pracy, odnosząc przy tym sukces na miarę swoich możliwości.