• Zakończenie klasy 1a

• 24.06.2022 11:51
      • Pierwsza klasa już za nami
        umiem czytać, pisać i rachować.
        W drugiej klasie też zamierzam
        dobrze się zaprezentować!

22 czerwca uczniowie klasy pierwszej w obecności swoich rodziców, rodzeństwa oraz Pani
        Dyrektor pożegnali swój pierwszy rok w szkole. Był to bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka, gdyż przekroczenie progu szkolnego przyniosło wiele zmian w ich dotychczasowym funkcjonowaniu.
        Tyle obaw i niewiadomych stało przed dziećmi a także ich rodzicami. Bieżący rok szkolny szczęśliwie dobiega końca i było to okazją do naszego klasowego spotkania.
        Były wśród nas trzy uczennice pochodzące z Ukrainy a także ich mamy. Program został tak
        zaplanowany, aby mogły w nim w pełni uczestniczyć i cieszyć się swoimi występami. Nie był to pokaz talentów, ale prezentacja klasy jako grupy. Każde dziecko miało swoje ,,pięć minut" i każde zachwycało swoją postawą i przygotowaniem.
        Było muzycznie, rytmicznie i wzruszająco ! Dzieci powitały rodziców marszem, który wykonały
        jako klasowa orkiestra perkusyjna. W wierszach i piosenkach odnosiły się do zakończenia klasy
        pierwszej, do przyjaźni, do zbliżających się wakacji a także zaakcentowały miłość do swoich rodziców.
        Program zakończył się widowiskowym ,,Tańcem słoneczników". Dzieci zasłużyły na duże brawa, gdyż pięknie wystąpiły, a wiele z nich do końca nie zdradziło rodzicom, co przygotowujemy. Próby trwały dokładnie siedem dni, bo 10 czerwca zostały rozdane wierszyki a następnie przydzielone instrumenty i inne zadania. Świadczy to o dużym potencjale i możliwościach grupy!
        Podczas tego spotkania uczniowie otrzymali od Pani Dyrektor dyplomy za osiągnięcia w
        dziedzinie edukacji informatycznej. Zostały także wręczone podziękowania rodzicom za
        zaangażowanie w życie klasy. To nasze przedwakacyjne spotkanie służyło integracji dzieci i rodziców, w tym także z Ukrainy, którzy zostali przyjęci do naszej szkolnej społeczności.

wychowawca
        Małgorzata Szewczyk