• Warsztaty profilaktyczne w klasie 3A

• 07.12.2023 14:03
      • Uczniowie klasy 3A uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pod nazwą ,,Silna, mała mróweczka", których celem było budowanie pewności siebie, zaufania do innych, radzenia sobie z trudnymi emocjami, budowanie przeświadczenia o skuteczności własnych działań, o swoich mocnych stronach, a także o tolerancji i szacunku dla innych. Warsztaty odbyły się 29 listopada 2023r. a prowadził je terapeuta pan Miłosz.
                        Podczas zajęć dzieci mówiły o super bohaterach, wymieniały ich super moce. W konsekwencji upewniały się o tym, że same też posiadają takie mocne cechy. W zabawie ,,Żywy kosz" przekonywały się o tym, że są różne sposoby dochodzenia do celu,  czasami trzeba było zmienić technikę i wtedy udawało się dobrze rzucić do celu. Dzieciom podobała się zabawa w parach, podczas której musiały zaufać drugiej osobie i oprzeć się na jej dłoniach. Ważnym momentem zajęć było poznanie bohaterki opowiadania - mrówki Małgorzaty. Dzieci wymieniały cechy mrówki oraz jej kolegów, nazywały emocje, które jej towarzyszyły i dowiedziały się, że słabości ostatecznie okazały się jej przewagą nad innymi. Na zakończenie każdy z uczestników wykonał zadanie z przedstawieniem swoich mocnych stron.
                        Podczas zajęć dzieci pracowały według ustalonych zasad, były bardzo aktywne, ale miały też możliwość odmówienia  udziału w jakiejś zabawie.