• Rozwijamy umiejętności i zainteresowania czytelnicze-  klasowe czytanie w  2A
      • Rozwijamy umiejętności i zainteresowania czytelnicze- klasowe czytanie w 2A

• 19.04.2023 10:49
      • W klasie 2A zorganizowano cykliczne wydarzenie rozwijające czytelnictwo wśród uczniów pod nazwą ,,Klasowe czytanie", podczas  którego każde dziecko przygotowuje fragment z dowolnej książki i pięknie je prezentuje na forum klasy. Takie zajęcia przeprowadzane są zazwyczaj co miesiąc i przynoszą dużo efektów, gdyż dzieci mogą zobaczyć własne postępy w nauce czytania, a także w czytaniu swoich kolegów. Poza tym można pochwalić się przed innymi swoją ulubioną książką, zainteresować nią kolegów i koleżanki.
                        Tym razem usłyszeliśmy m.in. fragmenty ,,Koszmarnego Karolka", wiersz Jana Brzechwy ,,Tańcowały dwa Michały", ciekawostki o Polsce, o psach, kotach i innych zwierzętach a także bajki, legendy oraz opowiadania. W klasowym czytaniu biorą także udział uczniowie ukraińscy, którzy wykazują duże postępy w czytaniu w języku polskim.
                        Na zakończenie każde dziecko otrzymało od wychowawcy zakładkę do książki w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" z podręcznym kalendarzem na rok 2023, który wykorzystamy podczas edukacji matematycznej do obliczeń kalendarzowych.