• Razem możemy więcej! Na czym polega współpraca? Jak wyrażać swoje emocje?

• 15.02.2023 15:01
      •     Te i inne zagadnienia były przedmiotem warsztatów profilaktycznych przeprowadzonych w klasie 2A przez trenera - pana Przemka. Dzieci podczas zabawy uczyły się różnych reguł współżycia w grupie, sposobów rozwiązywania konfliktów oraz wyrażania swoich emocji. Wszyscy mogli się wypowiedzieć na temat swoich zainteresowań, czemu z uwagą przysłuchiwał się pan Przemek i reagował na każdą wypowiedź. Zadziwiająco szybko przyswoił  imiona wszystkich dzieci, co ułatwiało komunikację z nimi. Dzieci natomiast wykazały się doskonałą wiedzą na temat swojej wychowawczyni wymieniając aktywności, które lubi wykonywać w czasie wolnym po pracy!
                        Prowadzący okazał się fantastycznym aktorem, który prowadził dzieci przez krainę baśni i zarażał wszystkich dobrym humorem. Jednocześnie bardzo dbał o ustalone zasady i zwracał uwagę na to, by każdy mówił w swoim imieniu i nie naruszał dobrostanu rówieśników. Warsztaty przebiegały w bardzo żywej atmosferze, a dzieci  w efekcie zobaczyły, że ,,współpraca zawsze się opłaca", bo wspólnie można rozwiązać wiele problemów. W tym przypadku, przy użyciu różnych argumentów, udało się ,,rycerzom i rycerkom" przekonać księżniczkę, aby opuściła wieżę i wróciła do swojego zamku.
                        Na zakończenie Laura poczęstowała wszystkich walentynkowymi lizakami. Pan Przemek bardzo ucieszył się z przygotowanej przez Laurę i Adama ,,Walentynki". To były bardzo aktywne i udane warsztaty profilaktyczno-wychowawcze, które utrwalały zasady życia w grupie a także integrowały zespół klasowy.