• Aktywna praca metodą projektu w klasie 2A

• 15.02.2023 15:00
      •   Uczniowie klasy 2A przystąpili do pracy nad projektami edukacyjnymi związanymi z lekturami pt. ,,Zaczarowana zagroda" oraz ,,Anaruk, chłopiec z Grenlandii". Wprowadziły one tematykę dotyczącą warunków życia na Antarktydzie oraz Grenlandii. Było to wstępem do zaplanowania pracy metodą projektu. Uczniowie pracowali w czterech grupach, do których wylosowali swój przydział.  Każda grupa wyłoniła swojego lidera i wspólnie decydowali o podziale obowiązków. Rodzice pomagali w przygotowywaniu materiałów.
                        Grupy opracowywały następujące zagadnienia:
        Antarktyda - położenie, warunki życia
        Grenlandia - położenie, warunki życia
        Zwierzęta polarne
        Inuici (wcześniejsza nazwa: Eskimosi)
                        Dzieci przez dwie godziny lekcyjne pracowały w swoich grupach i wykonały bardzo ciekawe i estetyczne projekty. Praca przebiegała w zgodnej atmosferze, a dzieci uczyły się współpracy oraz odpowiedzialności i były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy. Było to nowe doświadczenie dla uczniów i na pewno zachęciło ich do kolejnego wyzwania w dziedzinie projektów edukacyjnych.