•  Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich  -  BohaterON w szkole
      • Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich - BohaterON w szkole

• 29.11.2023 09:29
      • Uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w  projekcie edukacji patriotycznej pod nazwą BohaterON w Twojej szkole. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, oraz szerzenie pamięci, świadomości  o historii.

Projekt cieszył się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów, którzy wzięli  udział  w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów, zapoznali się z także filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego ,a poprzez twórczą pracę szerzyli wiedzę o tematyce powstańczej. Uczniowie zgodnie z przesłaniem akcji  w wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim, wpisali  osobiste życzenia i podziękowania dla Powstańców, dając wyraz tym samym, że pamiętają o Powstańcach i są dumni z ich bohaterskiej  postawy.

Patriotyzm, służba ojczyźnie to “małe rzeczy”, to dbanie o naszą rodzinę, najbliższe środowisko w przywiązaniu do tradycji, wartości i religii, to pomoc , dobre słowo,uśmiech .Patriotyzm to codzienna, bardzo ciężka praca, służba ku kształtowaniu podstaw, ku zachowaniu tradycji, przekazaniu wartości.

Akcja wpisała się w patriotyczne działania podejmowane cyklicznie w naszej szkole. Była lekcją patriotyzmu, przykładem edukacji historycznej, która bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej młodych Polaków, oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczną.

Powstańcy jesteście w naszych sercach!