Dzisiaj wspólnie wspominaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II. Dzień Papieski uświetniła wystawa pamiątek - rzeczy z którymi stykał się Jan Paweł II a także Jego relikwie.
Dzisiaj wspólnie wspominaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II. Dzień Papieski uświetniła wystawa pamiątek - rzeczy z którymi stykał się Jan Paweł II a także Jego relikwie.
Wyjazdy na zielone przedszkole stały się już tradycją naszego przedszkola. W dniu dzisiejszym nasze najstarsze przedszkolaki spędziły czas w Kotani i Krempnej. Motyle i Plastusie w ramach programu "zielone przedszkole" zdobywały wiadomości o otaczającej ich przyrodzie, lepiły z gliny, jeździły konno, zwiedzały Muzeum Przyrodnicze. Nie zabrakło tez zabawy i pysznego obiadku. Uśmiechnięte buziaki świadczą o tym, że wycieczka była bardzo udana.
W dniu 7 października przyjęliśmy do braci uczniowskiej 43 uczniów klas I. Pierwszakom życzymy wielu sukcesów szkolnych, pogody i uśmiechu, jak najwyższych ocen oraz wytrwałości w pokonywaniu wszystkich trudności jakie staną na Waszej drodze.
.jpg)

Uczniowie klasy II A mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez plastyka - tatę naszej Kasi. Okazało się, że pracę plastyczną można wykonać z różnych dziwnych materiałów, np, gwoździ, korkociągu, koronkowych ścinek, ptasiego pióra, liści, trawy itp.
Dzieci wykonały dwie prace grupowe na kartonach dużego formatu - na jednej układały kompozycję z materiałów przyrodniczych a na drugiej z materiałów użytkowych. Następnie tato Kasi pokrywał to farbą w sprayu i zabawa trwała nadal ....nakładanie kolejnych warstw materiałów i farby. Efekt był zaskakujący -powstały piękne abstrakcyjne obrazy!
Zajęcia spotkały się z entuzjazmem dzieci, a ponieważ odbyły się one na świeżym powietrzu to piękna jesienna pogoda jeszcze dodatkowo uprzyjemniała nam ten czas.
Ważnym elementem zajęć było także poznanie materiałów i narzędzi malarskich oraz charakteru pracy konserwatora zabytków.
Dziękujemy tacie Kasi za przyjęcie zaproszenia na zajęcia, poświęcenie nam czasu i dostarczenia wielu radości z tworzenia własnego dzieła artystycznego.
Planowane są kolejne zajęcia prowadzone przez rodziców moich uczniów, na które z niecierpliwością czekamy!
wychowawca kl. II A Małgorzata Szewczyk wraz z uczniami
Informacje o sprawdzianie dla rodziców:
http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/20150831%20Sprawdzian%20Flyer%202016.pdf

2 uczennice z naszej szkoły: Zuzanna Wachel i Wiktoria Pawłowska zostały laureatami i otrzymały nagrody w ramach ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015. Laureatom gratulowała Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła.
W ramach tegorocznej kampanii odbyło się sześć konkursów indywidualnych. W konkursach plastyczno-literackich uczniowie mieli za zadanie zilustrować powiedzenia „Warto pomagać” lub „Razem lepiej”, a w konkursie ulotkowym odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących siatkówki.
Spośród tysiąca zgłoszeń nadesłanych do biura projektu, 8 prac uczniów jasielskich szkół miejskich zostało nagrodzonych. W tym aż dwie laureatki są uczniami naszej szkoły: Wiktoria Pawłowska z kl. 5, Zuzanna Wachel z kl. 6
Miasto nagrodziło także wszystkich koordynatorów kampanii, k
tórzy pracowali z uczniami w poszczególnych szkołach.
Uczniowie naszej szkoły należący do SKO otrzymali Nagrodę Drugiego Stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności. Nagroda to 2000 zł. Celem konkursu była edukacja ekonomiczna w zakresie różnych form oszczędzania oraz wyrobienie nawyku świadomego oszczędzania nie tylko pieniędzy, ale również wody, papieru, prądu i czasu oraz wyzwolenie inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowywaniu dochodów. Zadanie konkursowe polegało na pokazaniu w postaci elektronicznej kroniki, co uczniowie robili w ramach zajęć SKO.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Sobota na sportowo czyli... rodzinna wycieczka rowerowa
Uczniowie klasy II A pod opieką rodziców i wychowawcy wybrali się w sobotnie przedpołudnie 19 września 2015 roku na wycieczkę rowerową. Zaplanowano bezpieczną trasę wzdłuż wałów przeciwpowodziowych, która kończyła się w parku linowym. Dzieci dzielnie pokonały ten odcinek drogi a następnie beztrosko bawiły się na świeżym powietrzu. Ponieważ pogoda była deszczowa, niektóre dzieci dojechały na miejsce z rodzicami własnymi środkami lokomocji. Deszcz na szczęście nie przeszkodził nam w udanym przebiegu wycieczki - przestało padać!!! W parku linowym czekała nas uczta! Rodzice przygotowali pyszne kiełbaski z grilla oraz smakołyki.
Wycieczka była okazją do wspólnego spędzenia czasu wolnego - wraz z rodzicami oraz młodszym rodzeństwem. Poza tym rodzice mogli porozmawiać ze sobą, wymienić się swoimi doświadczeniami oraz zobaczyć, jak ich pociechy zachowują się w grupie. Natomiast dzieci z ochotą biegały oraz jeździły na swoich rowerach alejkami po parku. Ich radosne buzie oraz rumieńce na policzkach świadczyły o świetnej zabawie. Był to także czas, kiedy mogłam - jako wychowawca - usiąść z rodzicami przy piknikowym stole i wesoło porozmawiać. Była to wielobiegunowa integracja klasowa!
Dziękuję rodzicom moich uczniów za pomoc w zrealizowaniu tego pomysłu oraz za sponsoring w postaci artykułów spożywczych. Myślę, że nie była to nasza ostatnia wspólna wycieczka rowerowa! Następny wyjazd wraz z nadejściem wiosny....
wychowawca klasy II A
Małgorzata Szewczyk
Dyrekcja Zespołu Szkół Miejskich nr 1 informuje, że zebranie dla rodziców uczniów szkolnych związane z organizacją roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w dniu 09.09.2015 r. (środa) o godzinie 17.00.
Po zebraniach ok. godz. 18.00 zebranie klasowych trójek rodziców w świetlicy szkolnej.
Niezbędnik MEN dla ucznia, rodzica i nauczyciela na rok szkolny 2015/2016: https://men.gov.pl/niezbednik
Szanowni Państwo.
W związku z tym, iż obowiązujące prawo nie nakłda na szkołę i rodziców obowiązku ubezpieczenia uczniów, w roku szk. 2015/16 szkoła odstąpiła od pośredniczenia w tego typu ubezpieczeniach.
Ubezpieczenia uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) ma charakter dobrowolny. O ewentualnym przystąpieniu do tej formy ubezpieczenia, a także o wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego decydują sami zainteresowani czyli rodzice.
Witamy nowy rok szkolny!
Podręczniki do klasy pierwszej , drugiej i czwartej będą darmowe dla wszystkich uczniów.
Kliknij na link a dowiesz się więcej:
http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/slajder-darmowe-podrecziki-2015.html
W przypadku uczniów klas III, V i VI prosimy o pobranie listy podreczników z zakładki na stronie lub pobranie listy z sekretariatu szkoły.
Sukcesy uczniów ZSM nr 1 w Jasielskiej Lidze Naukowej z Lotosem
Nauczyciele i uczniowie ZSM nr 1 w Jaśle wzięli udział w drugiej edycji Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem. Realizacji projektów z różnych dziedzin podjęło się czterech nauczycieli. Otoczyli oni opieką uczniów zdolnych, zainteresowanych poszerzaniem wiedzy, a także wykazujących się ciekawością poznawczą, którzy zdecydowali się wziąć udział w realizacji projektów naukowo- badawczych.
Sukcesem Ligowych Zespołów Badawczych było zajęcie I miejsca w dziedzinie matematyczno- przyrodniczej za projekt „Jak to się dzieje, że chleb nie powszednieje?” oraz dwa wyróżnienia za projekty: Gdzie w Jaśle mieszka muzyka? Szukamy miejsc
w naszym mieście, gdzie możemy słuchać muzyki oraz Mam talent… Gdzie w Jaśle mogę go rozwijać?
W naszej szkole w obszarze artystycznym Ligowy Zespół Badawczy z klasy pierwszej w składzie: Ida Lenar, Nikola Staniszewska oraz Małgorzata Janik pod opieką p. Małgorzaty Szewczyk realizował projekt: Gdzie w Jaśle mieszka muzyka? Szukamy miejsc w naszym mieście, gdzie możemy słuchać muzyki. Celem projektu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat muzyki, poznanie miejsc w Jaśle przeznaczonych do jej słuchania oraz rozwinięcie zainteresowań muzycznych. W trakcie realizacji projektu uczennice kształtowały różne umiejętności praktyczne: m.in., umiejętność przeprowadzenia wywiadu, wyszukiwania informacji w różnych źródłach wiedzy. Ligowy Zespół Badawczy nabyły także umiejętność kulturalnego zachowania się podczas koncertu oraz uważnego słuchania muzyki, umiejętność współpracy w grupie oraz poznanie własnych zdolności i możliwości.
Projekt w dziedzinie humanistycznej: Mam talent… Gdzie w Jaśle mogę go rozwijać? realizował Ligowy Zespół Badawczy z klasy piątej w składzie: Weronika Biały
i Oliwia Majewska. Opiekunem zespołu była p. Anna Chalibożek. Tematyka projektu poruszyła zagadnienia rozwijania zdolności i talentów młodych jaślan. Uczennice w trakcie pracy nad projektem poznawały specyfikę instytucji, które wpływają i pomagają rozwijać talenty i zdolności dzieci i młodzieży w naszym mieście. Projekt dał uczniom możliwość zdobywania i doskonalenia nowych umiejętności, które w przyszłości z pewnością będą dla nich przydatne. Ligowy Zespół Badawczy miał okazje poznawać środowiska uczniowskie podczas przeprowadzania ankiety w jasielskich szkołach podstawowych. Ciekawym doświadczeniem okazał się wywiad, który umożliwił bezpośredni kontakt z osobami pracującymi w instytucjach rozwijających talenty i zdolności młodych ludzi.
Nad drugim projektem humanistycznym, którego tytuł brzmi: W jaki sposób zainteresować kolegę z zagranicy atrakcjami turystycznymi Jasła i regionu? pracował Zespół Badawczy z klasy piątej w składzie: Julia Tomaszewska, Patrycja Kotulak i Laura Gorgosz. Opiekunem była p. Bożena Tarnawska. Celem projektu było zdobycie
i wykorzystanie informacji na temat atrakcji turystycznych Jasła. Sukcesem jest fakt, że grupa biorąca udział w projekcie zainteresowała się historią miasta, potrafi wskazać zabytki i krótko je opisać. Uczennice potrafią promować nasze miasto i region nie tylko naszym kolegom
i koleżankom. Wyjazd do Hiszpanii w ramach projektu Comenius realizowanego w naszej szkole pozwolił im zaprezentować folder i promować Jasło zagranicznym kolegom. Projekt pozwolił na rozwijanie zainteresowań i zdobywanie wiedzy.
Projektem matematyczno-przyrodniczym opiekowała się p. Katarzyna Borowiec, a w skład Zespołu Ligowego weszły: Nikola Majcher Julia Kmiecik Zuzanna Giża. Temat projektu brzmiał: „Jak to się dzieje, że chleb nie powszednieje?” Realizując projekt uczennice klasy czwartej badały zastosowanie i symbolikę chleba. Badały również jakie chleby dostępne są w jasielskich sklepach i jak spożywanie go wpływa na organizm ludzki. Ciekawym doświadczeniem okazała się wizyta w piekarni i możliwość obserwacji wypieku chleba. Uczennice w ramach projektu nauczyły się wypiekać zdrowy chleb. Wiedzą jaki rodzaj chleba jest dla nich najzdrowszy.
Dzięki projektom realizowanym w ramach Jasielskiej Ligii Naukowej z Lotosem nasi uczniowie mieli możliwość rozwijać swoje zdolności i talenty, kształtować naukowe myślenie i postawy badawcze.
Powered by aSc EduPage