• Sówki w pijalni czekolady.

• 30.10.2023 12:12
      • W dniu 27 października dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej udały się na wycieczkę do Pijalni Czekolady w Korczynie. Na miejscu czekało na dzieci wiele czekoladowych i słodkich niespodzianek. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach czekoladowych. Poznały proces produkcji czekolady, mogły skosztować ziaren kakaowca i miazgi oraz obserwować proces mielenia i oczyszczania ziaren. Największą atrakcją okazało się zdobienie tabliczek  czekolady i lizaków według własnego pomysłu. W trakcie warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje czekolad. Uzupełnieniem warsztatów był film ,,Pochodzenie kakao" oraz ,,Historia kakao i czekolady". Następnie zwiedzały wnętrze pijalni, które urządzone jest w stylu fabryki.
        Po zwiedzaniu chętnie zjadły przywiezione bułeczki i pobawiły się w sali zabaw.
        Na zakończenie, wszystkie dzieci otrzymały upominki - dyplomy oraz ozdobione własnoręcznie czekolady i lizaki, które zabrały do przedszkola.
        Uśmiechy na twarzach dzieci mówiły: To była udana wycieczka !