Święta u Pszczółek

21.12.2023 13:23
      Przygotowując się do Bożego Narodzenia Pszczółki poznały  tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie poprzez zajęcia i zabawy.
      Samodzielnie ubrały choinkę ozdabiając kolorowymi bombkami.
      Upiekły i ozdobiły pierniczki. Była to niesamowita frajda.
      Święta wiążą się z atmosferą tajemniczości. Choinka, zwyczaj jej strojenia kolorowymi bombkami i światełkami,czy samodzielnie wykonanymi ozdobami wywierają na dzieciach niezapomniane wrażenie.
      Zbieranie się rodziny wokół wigilijnego stołu pozwala zrozumieć jak ważna jest rodzina. Dziecko czerpie radość , doznaje wrażeń estetycznych, co pozwoli mu w dorosłym życiu kultywować tradycję i przekazywać następnym pokoleniom.
      Gwiazdka gwiazdce zamrugała
      I choinka lśni już cała
      Naszych marzeń jest spełnieniem
      Bo jest piękna jak marzenie
      A pomarzyć czasem trzeba
      Każdy pragnie gwiazdki z nieba.

Pszczółki i pierwszy śnieg

19.12.2023 08:22
      Pszczółki wykorzystały okazję jaką dała nam zima, a mianowicie śnieg którego ostatnio rzadko u nas gości. Radości było co niemiara. Dzieci korzystając z uroków zimy bawiły się w ogrodzie, toczyły śnieżne kule, i zjeżdżały na sankach. Po takim ruchu na świeżym powietrzu obiad smakuje wyśmienicie.

Poruszające Bajki o Emocjach

30.11.2023 14:18
      Dzieci wzięły udział w programie "Poruszające bajki o emocjach" mającym na celu wspierać emocjonalny rozwój dziecka.
      Jedna z emocji to złość. Podczas pierwszej podróży przedszkolaki poznały Szarlotkę, bohaterkę, która czuła złość. Zdobyły wiedzę jak radzić sobie z tą emocją.
      Podczas drugiego warsztatu przeniosły się do świata Błyszczących Strzał, gdzie pojawiła się inna emocja - strach, bohaterka Cicha Trawa bała się ciemności. Tutaj dzieci uczyły się jak radzić sobie ze strachem.
      Emocje są ważne - pomagają nawiązywać kontakty z innymi, wyrażać nasze potrzeby i poruszać się w otaczającym świecie, chronią i motywują.

BohaterON u Pszczółek

27.11.2023 14:58
      Pszczółki i Sowy uczestniczyły w projekcie BohaterOn w Twojej Szkole 2023.
      Lekcja bohaterstwa to temat pozwalający zrozumieć przedszkolakom, że można zostać bohaterem, gdy nie ma wojny i nawet gdy jest się dzieckiem.
      Opowiadanie "Jak zostałem bohaterem" pozwoliło dzieciom utrwalić pojęcia: ojczyzna, historia, wolność bohater. Przedszkolaki poznały zachowania społeczne - wyrażające szacunek do ojczyzny, postawy tolerancji i szacunku do innych.
      Podczas zajęć dzieci przekonały się jakie korzyści daje współpraca, jak ważne jest zwracanie uwagi na potrzeby innych.
      Dziękujemy Wam Bohaterowie.
      Dzięki Wam wiemy co to ojczyzna, wolność, szacunek. Już jako najmłodsi Polacy możemy służyć Ojczyźnie służąc pomocą, dobrym słowem, uśmiechem.

Ram pam pam swoje prawa znam

27.11.2023 14:54

Pszczółki wzięły udział w Wojewódzkim konkursie plastycznym konkursie plastycznym dla przedszkoli.

To właśnie w przedszkolu po raz pierwszy dzieci poznają swoje prawa i obowiązki. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to dzień, w którym uświadamiamy dzieciom, że tak samo jak dorośli mają swoje prawa. Prawa Dziecka są takie same i obowiązują na całym świecie.

Chcemy, żeby dzieci już od najmłodszych lat zdawały sobie sprawę z tego, że im również przysługują prawa oraz jak te prawa przekładają się na codzienne życie. By dzięki nim czuły się bezpieczne, kochane, szczęśliwe i beztroskie.

Wykonaliśmy dwa ciekawe  plakaty i otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Może nasze prace są wystawione w Centrum Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie? Może ktoś tam będzie i sprawdzi?

Nowa galeria Ram pam pam została dodana do albumu fotograficznego