• Wyjazd studyjny do Fabryki Armatur JAFAR S. A.

• 21.12.2021 10:02
        • Uczniowie klasy 7a biorą udział w projekcie  „Młodzież i Przedsiębiorczość” realizowanym przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło.

Nasi uczniowie uczestniczą w warsztatach ekonomii, prawa w biznesie, przedsiębiorczości i public relations.  W październiku  poznali  funkcjonowanie Fabryki Armatur JAFAR S. A. W wyjeździe studyjnym uczestniczyli także uczniowie klasy 8b, którzy w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyli w warsztatach on-line.

Za siódmoklasistami  również  pierwsze zajęcia podczas których młodzież poznała podstawowe pojęcia związane z ekonomią i pieniądzem, a także próbowała odpowiedzieć na pytanie, jakie potrzeby mają współcześni nastolatkowie.

• Ekonomia i pieniądze

• 21.10.2021 13:53
        • Za nami pierwsze zajęcia odbywające się w ramach projektu "Młodzież i Przedsiębiorczość - V edycja miejska", podczas których młodzież poznała podstawowe pojęcia związane z ekonomią i pieniądzem, a także próbowała odpowiedzieć na pytanie, jakie potrzeby mają współcześni nastolatkowie. 👦🧒
          📌Projekt "Młodzież i Przedsiębiorczość - V edycja miejska" realizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Urząd Miasta w Jaśle.
        • Młodzież i Przedsiębiorczość 2021/22 - V edycja miejska

• 21.10.2021 13:44
        • „Młodzież i Przedsiębiorczość – V edycja miejska”– projekt edukacyjny Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło w szkołach podstawowych w okresie wrzesień 2021 r. – czerwiec 2022 r.
          Celem projektu skierowanego do 80 uczniów w wieku 12-16 lat uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 oraz Zespołu Szkół Miejskich nr 1 i 3 w Jaśle, a także 15 nauczycieli przedmiotów związanych z przedsiębiorczością jest podniesienie poziomu wiedzy, kompetencji i umiejętności oraz obudzenie ducha ciągłego rozwoju i zaangażowania na płaszczyźnie społecznej i gospodarczej wśród beneficjentów. Założone cele zostają osiągnięte poprzez doprowadzenie do samookreślenia własnych potrzeb, problemów z nimi związanych i ukazanie sposobów ich rozwiązania oraz rozwoju z wykorzystaniem przedstawionych narzędzi.
          W ramach projektu zaplanowano realizację następujących działań:
          - warsztaty ekonomii, prawa w biznesie, przedsiębiorczości i public relations dla uczniów, - wizyty studyjne w jasielskich przedsiębiorstwach dla uczniów wraz z opiekunami, - wyjazdy edukacyjne do Rzeszowa dla uczniów wraz z opiekunami (warsztaty w Narodowym Banku Polskim – Oddział Okręgowy w Rzeszowie),
          - wyjazdy edukacyjne do Warszawy (Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, Centrum Nauki Kopernik, Sejm RP)
          - konkurs dla uczniów „Mój pomysł na lokalny biznes”,
          - warsztaty przygotowujące debaty oxfordzkie dla uczniów,
          - przedstawienie debat oxfordzkich lokalnym społecznościom i ich nagranie w formie materiału edukacyjnego,
          - szkolenie praktycznej edukacji przedsiębiorczości dla nauczycieli prowadzących zajęcia w zakresie przedsiębiorczości.
          - gala podsumowująca.
          Istotnym elementem projektu jest przedstawienie wypracowanych przez młodzież pomysłów biznesowych szerokiemu gronu przedsiębiorców i mieszkańców Miasta Jasła w formie broszury, a także przedstawienie lokalnej społeczności w szkołach debat oxfordzkich oraz udostępnienie ich profesjonalnych nagrań w Internecie dla celów edukacyjnych w przyszłości.

Projekt „Młodzież i Przedsiębiorczość – V edycja miejska” realizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym
          Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło.
        • Podsumowanie projektu „Młodzież i przedsiębiorczość”

• 09.06.2021 10:57
        • W ciągu całego roku szkolnego uczniowie klasy 7B brali udział w  warsztatach w ramach projektu Młodzież i przedsiębiorczość. Podczas  tegorocznej edycji projektu zrealizowano warsztaty ekonomiczne, prawa w biznesie, public relations, przedsiębiorczości, konkurs „Mój pomysł na lokalny biznes”, warsztaty przedsiębiorczości osobistej i zawodowej, warsztaty bankowości i monetaryzmu oraz przygotowanie i nagranie debat oxfordzkich podsumowujących roczną pracę uczniów. W trakcie podsumowania projektu, które odbyło się w naszej szkole w ubiegłym tygodniu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, a wyróżnieni w konkursie uczniowie dyplomy i nagrody.

Projekt „Młodzież i Przedsiębiorczość – IV edycja miejska” realizowany jest przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło.

• Warsztaty przedsiębiorczości

• 28.10.2020 10:25
        • Uczniowie klasy 7B już dwukrotnie uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu Młodzież
           i Przedsiębiorczość – IV edycja miejska
          realizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu
          edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło.

Podczas pierwszego spotkania uczniowie odkrywali tajniki ekonomii, poznawali podstawowe pojęcia z nią związane oraz tworzyli piramidę potrzeb państwa. Mieli także okazję sprawdzić zabezpieczenia pieniądza na przyniesionych przez siebie banknotach.
          Podczas kolejnych warsztatów uczniowie brali aktywny udział w symulacji giełdowej.
          We wszystkich działaniach pomagała uczniom trenerka Magdalena Walczyk – Szczepankiewicz prowadząc zajęcia w sposób aktywny, angażujący uczniów do działania. Wszyscy uczestnicy warsztatów wykazali dużą aktywność oraz zainteresowanie.