• Poznajemy tajniki ekonomii

• 04.11.2019 11:47
        • Odbyły się już pierwsze zajęcia tegorocznej edycji projektu "Młodzież i Przedsiębiorczość".
          Uczniowie wraz z trenerką Magdalena Walczyk-Szczepankiewicz odkrywali tajniki ekonomii oraz podstawowe pojęcia z nią związane, takie jak m.in. popyt, podaż, konkurencja.

W ubiegłym tygodniu we wszystkich szkołach biorących udział w projekcie "Młodzież i Przedsiębiorczość" odbywały się warsztaty z ekonomii.

Uczniowie w trakcie zajęć mieli szansę dowiedzieć się czym jest ekonomia, stworzyć piramidę potrzeb państwa.

Kolejne zajęcia już za tydzień, a na nich - symulacja giełdy!

• Projekt „Młodzież i Przedsiębiorczość”

• 04.11.2019 11:39
        • W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie "Młodzież i Przedsiębiorczość" realizowanym przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło.

W październiku odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu. Na zajęciach uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z ekonomią, dowiedzieli się czym jest popyt, podaż, jakie prawa rządzą gospodarką rynkową, mieli również możliwość wzięcia aktywnego udziału w symulacji sesji giełdowej.

W ramach tegorocznego projektu zostały przewidziane jeszcze:
          - warsztaty prawa w biznesie, przedsiębiorczości, public relations,
          -warsztaty przygotowujące debaty oxfordzkie,
          - wyjazd do jasielskiego przedsiębiorstwa,
          -wyjazd do Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego,
          -wycieczka do Warszawy, podczas której młodzież będzie miała okazję zwiedzić Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, Centrum Nauki Kopernik oraz Sejm RP.