• Młodzież i Przedsiębiorczość 2021/22 - V edycja miejska

• 21.10.2021 13:44
      • „Młodzież i Przedsiębiorczość – V edycja miejska”– projekt edukacyjny Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło w szkołach podstawowych w okresie wrzesień 2021 r. – czerwiec 2022 r.
        Celem projektu skierowanego do 80 uczniów w wieku 12-16 lat uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 oraz Zespołu Szkół Miejskich nr 1 i 3 w Jaśle, a także 15 nauczycieli przedmiotów związanych z przedsiębiorczością jest podniesienie poziomu wiedzy, kompetencji i umiejętności oraz obudzenie ducha ciągłego rozwoju i zaangażowania na płaszczyźnie społecznej i gospodarczej wśród beneficjentów. Założone cele zostają osiągnięte poprzez doprowadzenie do samookreślenia własnych potrzeb, problemów z nimi związanych i ukazanie sposobów ich rozwiązania oraz rozwoju z wykorzystaniem przedstawionych narzędzi.
        W ramach projektu zaplanowano realizację następujących działań:
        - warsztaty ekonomii, prawa w biznesie, przedsiębiorczości i public relations dla uczniów, - wizyty studyjne w jasielskich przedsiębiorstwach dla uczniów wraz z opiekunami, - wyjazdy edukacyjne do Rzeszowa dla uczniów wraz z opiekunami (warsztaty w Narodowym Banku Polskim – Oddział Okręgowy w Rzeszowie),
        - wyjazdy edukacyjne do Warszawy (Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, Centrum Nauki Kopernik, Sejm RP)
        - konkurs dla uczniów „Mój pomysł na lokalny biznes”,
        - warsztaty przygotowujące debaty oxfordzkie dla uczniów,
        - przedstawienie debat oxfordzkich lokalnym społecznościom i ich nagranie w formie materiału edukacyjnego,
        - szkolenie praktycznej edukacji przedsiębiorczości dla nauczycieli prowadzących zajęcia w zakresie przedsiębiorczości.
        - gala podsumowująca.
        Istotnym elementem projektu jest przedstawienie wypracowanych przez młodzież pomysłów biznesowych szerokiemu gronu przedsiębiorców i mieszkańców Miasta Jasła w formie broszury, a także przedstawienie lokalnej społeczności w szkołach debat oxfordzkich oraz udostępnienie ich profesjonalnych nagrań w Internecie dla celów edukacyjnych w przyszłości.

Projekt „Młodzież i Przedsiębiorczość – V edycja miejska” realizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym
        Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło.