Klasa 2a

    • POZNAJEMY SIĘ - wycieczka klasy pierwszej do Parku Turystyki i Kultury w Skołyszynie

      POZNAJEMY SIĘ - wycieczka klasy pierwszej do Parku Turystyki i Kultury w Skołyszynie

      20.09.2024 13:16
                      Uczniowie klasy pierwszej z radością przyjęli wiadomość o planowanej jesiennej wycieczce do Parku Turystyki i Kultury w Skołyszynie. Niektórzy byli już tam wcześniej z rodzicami, ale wyjazd z zespołem klasowym  ma zupełnie inny wymiar, gdyż służy wzajemnemu poznaniu się oraz integracji.
                      Kompleks parkowy w Skołyszynie został wybrany jako miejsce wycieczki ze względu na różnorodne atrakcje oraz bliską odległość. Wycieczkę rozpoczęto spacerem po parku w celu zwiedzenia różnych stref: sportowej, kulturowo-rozrywkowej, edukacyjno-przyrodniczej, wodnej, parkowo-leśnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ławka hrabiego Karola Klobassy no i oczywiście nowoczesny plac zabaw, który oferuje różne urządzenia do aktywnej zabawy.
                      Wycieczka była okazją do łączenia edukacji z zabawą. Dzieci obserwowały roślinność parku, w tym także w akwenie wodnym, rozpoznawały zwierzęta z wikliny, wykonywały proste eksperymenty w strefie edukacyjnej. Rozwijały umiejętności sportowe pokonując tory przeszkód, wspinając się, czy zjeżdżając na tyrolce.
                      Podczas wycieczki dzieci rozwijały także umiejętności społeczne, poznawały się wzajemnie, usamodzielniały się, uczyły się radzenia sobie w warunkach wyjazdowych. Różne okoliczności sprzyjały rozwijaniu empatii oraz niesieniu pomocy rówieśnikom. Ważnym aspektem było także zachowanie zasad bezpieczeństwa w autokarze oraz podczas zabawy.
                      Pierwsza klasowa wycieczka za nami! Dzięki sprzyjającej pogodzie dzieci mogły wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, a dla wychowawczyni była to okazja do obserwacji swoich wychowanków w warunkach pozaszkolnych.
      Małgorzata Szewczyk
      Galeria: 
    • Bezpieczeństwo dzieci - nasz wspólny cel!

      Bezpieczeństwo dzieci - nasz wspólny cel!

      20.09.2024 13:13
        17 września 2024 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej z policjantem dzielnicowym, którego celem było zapoznanie najmłodszych uczniów z zasadami bezpieczeństwa zarówno w szkole, jak i w domu oraz w przestrzeni publicznej. Policjant w przystępny sposób wyjaśnił dzieciom, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, jak reagować w sytuacji zagrożenia oraz jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa drogowego.
                      W przeprowadzeniu tego spotkania bardzo pomocny okazał się miś POPO, który pojawił się w prezentacji multimedialnej. Dzieci wspólnie rozwiązywały krzyżówkę, zadawały pytania, były także zainteresowane sprzętem policyjnym. Na zakończenie otrzymały opaski odblaskowe oraz kolorowanki.
                      To było ważne spotkanie, które utrwaliło dzieciom zasady związane z bezpieczeństwem poznawane wcześniej podczas zajęć edukacyjnych. Dzięki takim działaniom służącym edukowaniu dzieci w zakresie bezpieczeństwa wzrasta ich świadomość oraz zrozumienie tej ważnej tematyki.
    • Witamy w klasie IA

      02.09.2024 13:48