Klasa 2a
Pierwszoklasiści na skrzyżowaniu- czyli jak stosujemy zasady ruchu drogowego!
22.10.2024 13:30Ważne miejsce w edukacji dzieci zajmuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W tym celu udaliśmy się na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, gdzie uczniowie mogli praktycznie stosować zasady przechodzenia przez jezdnię poznawane wcześniej na lekcjach. Aby zachować środki ostrożności, uczniowie założyli kamizelki odblaskowe. Pod opieką wychowawcy oraz pracownika szkoły, ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię, zwracając uwagę na kolory sygnalizacji. Kolejnym punktem wycieczki było oznakowane przejście dla pieszych, gdzie dzieci także ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię. Po drodze rozpoznawały różne znaki drogowe.Podczas wycieczki dzieci zdobyły praktyczną wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania sie w ruchu drogowym, które będą na bieżąco utrwalane. Korzystając z pięknej jesiennej pogody, dzieci miały także okazję do obserwacji zmian, jakie zachodzą w przyrodzie.Dzien dziewczynek w 1a
22.10.2024 13:28Na dzień 11 września czekały wszystkie dziewczynki z klasy I A, gdyż wtedy obchodziły swoje święto. Chłopcy oczywiście stanęli na wysokości zadania i uhonorowali swoje koleżanki, wręczając im upominki oraz zapraszając do wykonania pamiątkowego zdjęcia w ozdobnej ramce. Dziewczynki czuły się zadowolone i docenione przez swoich kolegów. Wzajemne życzenia oraz świętowanie różnych okazji wpływają na integrację grupy.Dziękujemy mamom z trójki klasowej za wykonanie pomysłowej ramki, a dziewczynkom życzymy wszystkiego najlepszego!
Pasowanie na ucznia 2024
03.10.2024 13:42Dnia 3 października 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny, po którym zostali serdecznie przywitani przez przewodniczącą szkoły, starszych kolegów oraz dyrektora szkoły. Uroczystość uświetnił również występ szkolnego chóru.
Po części artystycznej, w obecności sztandaru szkoły, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, zobowiązując się do sumiennego wypełniania obowiązków ucznia. Następnie, symbolicznym ołówkiem pani dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 6w Jaśle.Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali prezenty od rodziców oraz starszych uczniów, a całość zwieńczyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.
To był niezapomniany dzień, pełen emocji i radości dla wszystkich uczestników.
Gratulujemy naszym nowym uczniom i życzymy samych sukcesów!
Nowa galeria Pasowanie na ucznia 2024 została dodana do albumu fotograficznego
Dzień Chłopaka w klasie I A
03.10.2024 11:11Dzień Chłopaka w klasie I A
30 września dziesięciu chłopców z klasy I A obchodziło swoje święto. Dziewczynki wręczyły kolegom upominki, a następnie każdy z nich został zaproszony do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce. Była to pierwsza okazja do klasowego świętowania, a dziewczynki już czekają na swoje święto. Takie klasowe wydarzenia integrują grupę oraz uczą wzajemnego szacunku.SUKCES 1a !!! Na bezpieczeństwie się znamy, mądre hasła wymyślamy!
25.09.2024 13:14Nasi pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w akcji dotyczącej bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Jaśle. Spotkanie odbyło się w Jasielskim Domu Kultury, a dla naszych maluchów przygotowano mnóstwo atrakcji!W części konkursowej dzieci wykazały się dużą wiedzą, odpowiadając na pytania, rozwiązując zagadki oraz prezentując przygotowane przez siebie transparenty.
Nasze hasło: ODBLASK - TWOJA SUPERMOC! BŁYSZCZ NA DRODZE W DZIEŃ I NOC! przyniosło nam sukces i znalazło się wśród nagrodzonych!

Z dumą odebraliśmy voucher o wartości 500 zł, a uroczyste otwarcie nagrody odbyło się po powrocie do szkoły przez Panią Dyrektor.
Dzieci miały także okazję obejrzeć spektakl "Lekcja z Czerwonym Kapturkiem", pełen humoru, który jednocześnie przypominał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Było dużo śmiechu i pozytywnych emocji!
To niezapomniane wydarzenie z pewnością uświadomiło naszym pierwszakom, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe, a my wróciliśmy z głowami pełnymi nowych doświadczeń i radością z wygranej!