Głośne czytanie o życzliwości ”Przyjaciele mogą wiele…”
- 16.11.2019 20:52
Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.
/Kubuś Puchatek/
W dniu 14 listopada w naszej szkole obchodziliśmy dzień głośnego czytania o życzliwości, który miał na celu promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
Ten szczególny dzień był podsumowaniem udziału naszej placówki w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” który ma inspirować dzieci do codziennego czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Stał się także świetną okazją do przypomnienia, że uśmiech otwiera wszystkie drzwi a miłe zachowanie ułatwia nam życie.W spotkaniu integracyjnym uczestniczyli uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami, którym wspólnie spędzony czas uprzyjemniali starsze koleżanki i koledzy należący do aktywu bibliotecznego z klas 6-8 wcielając się min. w bohaterów książki Renaty Piątkowskiej „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany-Gang słodziaków”
Nasi najmłodsi ze wzruszeniem w towarzystwie gangu słodziaków i innych postaci bajkowych słuchali historii o przyjaźni borsuka Bartka i sarenki Hani, którą przeczytała dyrektor Gabriela Zdunek-Gajda. Wiele radości wywołała konkurencja przeprowadzona przez strażniczkę lasu mądrą sowę Zosię, za którą pani dyrektor od dzieci otrzymała order uśmiechu.
Czytelniczemu spotkaniu towarzyszyły konkursy, tańce, wspólny śpiew, zabawy, sprawdzające znajomość przygód ulubionych bohaterów książkowych, i podkreślające jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Uczniowie z radością i dużą ochotą uczestniczyli w przygodzie pełnej niezapomnianych wrażeń z bohaterami bajek, która była okazją do nawiązania nowych znajomości a może nawet przyjaźni. Z zaangażowaniem uczestniczyli w jednej z zabaw tematycznych podczas której dwóch uczniów z klasy 5a dzieliło się swoją pasją rozwijającą zdolności manualne, kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną jaką są klocki.
Spotkanie pełne pozytywnej dziecięcej energii zakończyła iskierka przyjaźni, do której dzieci podeszły z przejmującym zaangażowaniem.
Serdecznie dziękuj wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w przeprowadzeniu konkursu w poszczególnych klasach oraz w przygotowanie tego spotkania.
Organizator Anna Szwarnowiecka-Kopcza
- więcej
Uroczystości miejskie Święta Niepodległości
- 13.11.2019 10:10
- Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle wraz z Pocztem Sztandarowym brała udział w obchodach Święta Niepodległości. O godz. 9.00 w Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle została odprawiona Msza Święta, po czym uczestnicy przemaszerowali do Parku Miejskiego , gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza odśpiewano hymn państwowy i złożono kwiaty.Zapraszamy do galerii zdjeć:
- więcej
#Szkoła do hymnu
- 08.11.2019 13:06
Dzieci z naszego przedszkola i uczniowie szkoły, wraz z nauczycielami i pracownikami a także rodzicami (razem ok. 350 osób), po raz drugi już wspólnie, gromko i z ogromnym wzruszeniem odśpiewali nasz hymn narodowy.
Takie chwile są bezcenne!
Bądźmy razem w tym dniu!
.
Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!- więcej
Spotkanie z podróżnikiem - Kenia
- 08.11.2019 10:39
- W miniony wtorek, 5 listopada, rozpoczęliśmy kolejny rok podróżniczy z grupą Trzask, której to członkowie przybliżają nam cyklicznie ciekawe zakątki świata po przeprowadzonych wyprawach i zdobytych doświadczeniach podróżniczych. Tym razem tematem przewodnim był kraj ze strefy równikowej Afryki - Kenia.
Od kilku lat formuła spotkań zawiera 2 części: godzinną dla klas młodszych i przedszkolaków oraz dwugodzinną dla klas starszych co podyktowane jest również ilością informacji, które mogą przyswoić sobie uczniowie jednorazowo.
Spotkania z podróżnikiem cieszą się w naszej szkole zawsze dużym zainteresowaniem m..in. ze względu na nietuzinkowy sposób prowadzenia narracji i komentowania prezentacji zdjęciowej przez prowadzących, przytaczania ciekawostek i informacji, których nie wyczytamy nawet w internecie oraz możliwości obejrzenia czy przymierzenia elementów stroju, przedmiotów codziennego użytku, narzędzi i innych autentycznych realiów przywiezionych z podróży. Są też mini konkursy, w których swoją wiedzą mogą podzielić się uczniowie indywidualnie. Całość spotkania tworzy dobry klimat do "podróżowania w myślach", ma niezwykłą wartość poznawczą, znacznie poszerza wiedzę geograficzną, historyczną i kulturową.
Tym razem spotkanie miało walor dodatkowy gdyż w ramach projektu edukacyjnego "Face to Face" współpracujemy z jedną ze szkół z Kenii i podczas prezentacji podróżnika łączyliśmy się online z nauczycielem tej szkoły by pokazać w jaki sposób zdobywamy informacje o jego kraju. To było naprawdę niecodzienne doświadczenie!Ewa Wątroba - więcej
By słowa dodały nam skrzydeł!
- 08.11.2019 10:05
- Nasza szkoła właczyła się do akcji "Pozytywna uwaga".W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie.
Zaczynamy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Niech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalnych, wpisanych do dzienniczków. Przegońmy wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy.
„Pozytywna uwaga” to pomysł rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Urodził się chwilę po tym, kiedy jedna z wychowawczyń poprosiła uczniów, by opisali swoje pozytywne cechy. Dostała same puste kartki! Dzieci nie potrafiły napisać nic dobrego o sobie. Kompletnie nic. Dotarło do nas wtedy, że to my, dorośli, zawiedliśmy. My, rodzice, nie pomogliśmy dzieciom zbudować takiej samooceny, która pozwoliłaby im o sobie mówić – i myśleć! – dobrze. A przecież kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich wszystkiego, co najlepsze, prawda?
Zawiodła także szkoła – wśród uwag od nauczycieli rzadko zdarzają się pozytywne. A te są zwykle pochwałami za coś oczywistego – za grzeczne zachowanie, za pomoc przy sprzątaniu po przedstawieniu. Łatwo nam strofować i wytykać błędy, bo nas też nie chwalono. Ilu z nas poproszonych teraz o wypisanie swoich dobrych cech, oddałoby puste kartki? Nie oceniamy systemu edukacji, nie chcemy zmieniać podstawy programowej, chcemy tylko zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów.
https://pozytywnauwaga.pl/Kochani uczniowie, drodzy rodzice. Nauczyciele tez potrzebują ciepłych słów i pochwały właśnie od Was. Dzielmy sie nimi !
Dyrektor
Gabriela Zdnek-Gajda
- więcej
„Szkoła do hymnu” – zapraszamy do wspólnego śpiewania!
- 07.11.2019 14:32
- 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
By uczcić to Święto w piątek, 8 listopada (ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) o symbolicznej godz. 11:11 organizujemy na sali gimnastycznej
wspólne (Przedszkole i Szkoła) śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.
Zapraszamy rodziców i przyjaciól naszej placówki do wspólnego śpiewania. - więcej
Uczniowie pamietają!
- 31.10.2019 10:37
Uczniowie naszej szkoły i zawsze pamiętają i opiekują się pomnikiem poległych Saperów, który znajduje sie nieopodal naszej szkoły.
W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie klas 1-3 odwiedzili płytę, zapalili przyniesione przez nich znicze. Była to też okazja do wspomnień o tych, których już nie ma wśród nas.
Pomnik saperów wybudowano w hołdzie poległym w latach 1945-1946 saperom, którzy polegli podczas oczyszczania miasta Jasła i jego obrzeży z min i niewypałów. wybudowany w 1967 roku z inicjatywy społecznej pracowników Rafinerii Nafty oraz Przedsiębiorstwa Naftobudowa”. Na betonowym podeście ułożono pamiątkową płytę z napisem: „Saperom II Armii Wojska Polskiego poległym tu w roku 1945-1946″.- więcej