Babciu, dziadku - Kocham Cię!
21.01.2022 15:01“Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…
Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”W bieżącym roku szkolnym jakże inaczej niż zwykle wyglądała uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka w przedszkolu. Z powodu Cowid-19 przedszkolaki nie mogły zaprosić swoich bliskich do przedszkola, aby ich powitać wierszem i piosenką, ugościć i na żywo złożyć życzenia. W każdej grupie wiekowej przygotowały jednak dla babć i dziadków przedstawienia i występy artystyczne. Ich nagrania zamieszczamy poniżej.
Babciu, Dziadku życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości !
Prosimy o wsparcie.
17.01.2022 15:03Prosimy o wsparcie siostrzczki nszego przedszkolaka. Razem możemy więcej!Mikołaj w naszym przedszkolu.
07.12.2021 13:27„Mój kochany Mikołaju, cały rok czekałem.
Byłem bardzo grzeczny, bardzo się starałem.”Dzień 6 grudnia to dzień szczególny dla dzieci, właśnie w tym dniu wszystkie dzieci czekają na Świętego Mikołaja. Już od samego rana w Naszym Przedszkolu słychać było piosenki o Mikołaju oraz rozmowy między dziećmi: Ciekawe czy Mikołaj do nas dzisiaj przyjedzie? I przyjechał. Rozdał wszystkie prezenty bardzo grzecznym dzieciom.
Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.
Nie zabrakło również specjalnych występów dla Mikołaja.
ZDdęcia w galeriach grupowych.
Do zobaczenia za rok:)
Andrzejki w przedszkolu
01.12.2021 12:03Już za chwilę grudzień, ale zanim zaczniemy odliczać dni do św Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia, organizuje się wieczór wróżb i zabaw - Andrzejki. Obchodzimy je w nocy z 29 na 30 listopada. Dawniej uważano, że wróżby te mają niezwykłą moc. Było to święto przeznaczone dla niezamężnych pań. Wierzono, że dzięki tym wróżbom panie poznają przyszłość i dowiedzą się jaki mężczyzna jest im pisany. Panowie mieli swój magiczny dzień Katarzynki obchodzony w nocy z 24 na na 25 listopada, ale nie są one tak popularne.
Wróżby andrzejkowe to bardzo dawna tradycja ok 1570 r. Nazwa pochodzi od imienia Andrzeja, który był jednym z apostołów, jest on patronem małżeństw.
Wróżby andrzejkowe są traktowane z przymrużeniem oka, nikt nie wierzy już w ich moc.
Przedszkolaki wesoło bawiły się poznając i wykorzystując wróżby. Było lanie wosku, wyścigi bucików, serce z imionami, losowanie atrybutów zawodów, rzucanie drobnymi monetami do wody. Warto poznawać dawne zwyczaje i tradycje.