Bądźmy uważni, bądźmy ostrożni

01.12.2022 15:11
      1 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej w Jaśle. Panie zapoznały dzieci z podstawowymi przepisami ruchu drogowego, niektórymi znakami  i sygnalizatorami świetlnymi. Przedszkolaki jeździły samochodami, przechodziły przez jezdnię przestrzegając zasad ruchu drogowego.Na zakończenie spotkania oglądnęły bajkę, zaśpiewały piosenkę i otrzymały od pań kolorowanki. To było miłe i pouczające spotkanie

Przedszkolne Andrzejki

01.12.2022 14:53
      30.11.2022r. w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Dzieci przeniosły się w świat zabaw andrzejkowych. Wspólne zabawy dostarczyły wszystkim wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejną przedszkolną zabawę !
    • Przedszkolaki Świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

01.12.2022 14:42
      29.11 wtorek była radosnym dniem świętowania Praw Dziecka. A to za sprawą naszych gości – seniorów z Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy. Seniorzy przygotowali dla dzieci przedstawienie „Rzepka”. Były tez wspólne śpiewy i tance. Takiej radości, śmiechu i łez wzruszenia nie doświadczyliśmy już dawno. Dziękujemy z całego serca!
      Przeżyjmy to jeszcze raz:

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

29.11.2022 12:41
      Miękki, puszysty i taki z łatką  jest najmilszą dla dzieci zabawką.
      W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
       Po wysłuchaniu historii o powstaniu misia zaczęliśmy zabawy z naszymi pluszakami.  Był to dzień pełen radości i dostarczył wszystkim miłych wrażeń.

Uczymy się zdrowo odżywiać - spotkanie z dietetykiem w przedszkolu

18.11.2022 09:53
      Nasze przedszkole odwiedziła pani dietetyk z Gabinetu Bonne - sante w Jaśle. Dzieci poznały zasady zdrowego żywienia, produkty zdrowe i te,których należy unikać. Z łatwością rozwiązywały zagadki i z zainteresowaniem słuchały - dlaczego należy ograniczać słodycze, słodkie napoje a zwiększyć spożycie warzyw i owoców.
       "Jedz owoce i warzywa a wciąż będziesz zdrów jak ryba" - hasło warte do zapamiętania !
      Dzieci otrzymały też przepisy na zdrowe przekąski myślimy, że pochwalą się nam, że zrobiły je w domu z rodzicami.
      Serdecznie dziękujemy pani Dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.