• Jesień wcale nie musi być smutna!

          • Jesień wcale nie musi być smutna! - Udowodniły to pracowite Pszczółki z naszego przedszkola, które pięknie zaprezentowały się na niezwykle ciepłym i kolorowym jubileuszowym XX Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle.

            Dziękujemy za zaproszenie i życzymy kolejnych równie pięknych i wesołych Jubileuszy!

          • Sukcesy w Wojewódzkim Konkursie: Jesienią góry są najszczersze!

          • Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało wyróznionych w Wojewódzkim Konkursie "Jesienią góry są najszczersze". W kategorii prace fotograficzne wyróżnienie otrzymał Aleksander Sanocki, a w kategorii prace plastyczne wyróżnienie zdobyła  Maja Warchoł . Laureaci są uczniami klasy 2a!  Sredecznie gratulujemy!!!

            Celem konkursu jest rozwój u młodzieży oraz dzieci zdolności plastycznych, umiejętności wokalnych, czy też talentu artystycznego. Poza tym, ma on inspirować dzieci do tworzenia kultury w oparciu o naszą regionalną przyrodę, malownicze bieszczadzkie tereny, szczególnie w jesiennej, przepięknej, jakże barwnej oraz kolorowej aurze, która ma w sobie magię. Misją organizatorów jest także wyróżnienie artystycznych talentów. Konkurs promuje Podkarpacie oraz jej szczególne walory związane z przepiękną przyrodą, naturą, czy środowiskiem.

            Konkurs zorganizował Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 16 w Rzeszowie razem z nauczycielami i odbywa się on od 2017 roku, a z roku na rok tylko przybywa zgłaszających się oraz chętnych. Ciekawostką jest, że w ubiegłym roku, na konkurs zgłosiło się 1500 prac, a w tym roku było ich aż 3000.

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2023 z UNICEF w SP6 w Jaśle

          • 20 listopada to w naszej szkole szczególny i wyjatkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasi uczniowie wiedzą, że każde dziecko jest wyjątkowe.  Każdy z nas jest równy, ma takie same prawa i wszystkim  należy się szacunek. (Film w jakości HD - nalezy nacisnąć koło zębate i ustawic jakosc HD)

            Tegoroczne obchody Dnia Praw Dziecka rozpoczęliśmy Niebieskim Marszem, był wspólny taniec, śpiewanie, tradycyjny mecz: dorośli kontra dzieci, a na koniec wspaniały pączkowy tort dla wszystkich od Rady Rodziców. ten dzien był przede wszystkim pełen dobrego wzajemnego ciepła i usmiechów. 

            Aby nadać naszemu świętu wyjątkowy charakter w naszym święcie wziął udział również nasz pan dzielnicowy młodszy aspirant Robert Polak, który zawsze dba i wspiera nas by prawa dzieci były przestrzegane.

            Chcąc pogłębić wiedzę naszych uczniów na temat praw dziecka i uwrażliwić ich na kwestię respektowania tych praw, nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej ,,Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023”. Obchody tego dnia mają szczególny przekaz – okazujemy nasze wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, zwłaszcza w rejonach, w których toczą się działania wojenne.

            ​​​​​​PRAW DZIECKA należy nieustannie bronić i o nich mówić, pisać, popularyzować. Zawsze dbać, wspierać, doceniać Dzieci i Młodzież, by w konsekwencji stali się Mądrymi Dorosłymi, którym przyświeca najważniejsza wartość: szacunek do drugiego człowieka.

            To my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a dzieci były ich świadome. Taki dzień jak ten jest wspaniałą okazją , abyśmy my- dorośli nigdy o tym nie zapomnieli. 

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w przedszkolu. Dziecka prawa to poważna sprawa!

          • "Mały człowiek, duża sprawa.

             Mały człowiek ma swe prawa.

            Strzegąc praw tych należycie,

            Układamy dziecku życie."

             Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Niezwykle ważny dzień, którego obchody na stałe zagościły w kalendarzu naszych świąt nietypowych. 

            Zaczęliśmy go od obejrzenia filmu edukacyjnego, ale nie tylko o samych prawach dzieci, bo też i  o spoczywających na nich obowiązkach. Następnie wychowawczynie odbyły z dziećmi rozmowy kierowane "Co to znaczy, że dzieci mają swoje prawa?" Przedszkolaki podawały przykłady praw, o których była mowa w filmiku, a ostatecznie stworzyły wspólną definicję Praw Dziecka. To była wyjątkowa burza mózgów. Niemal każde dziecko włączyło się do dyskusji, najczęściej na podstawie osobistych doświadczeń.

              Wszędzie królował kolor niebieski, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których  prawa nie są przestrzegane. Niebieskie ubranka, niebieskie serduszka, niebieskie baloniki, to wszystko sprawiło, że wokół zrobiło się bajecznie niebiańsko.....

              Na koniec dzieci, zgadzając się ze wszystkimi poznanymi prawami, odbijały swoje "niebieskie" dłonie  na dużych arkuszach papieru.

             Jednym z Praw Dziecka jest prawo do zabawy, a wiadomo, gdzie tej zabawy jest najwięcej. Oczywiście w przedszkolu !

            I tak właśnie przede wszystkim przez zabawę zostały dzieciom przybliżone i uświadomione ich prawa, a nam dorosłym przypomniane, że mamy stać na straży praw tych małych ludzi.

            Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Dziecka w Przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

          • ZMIENIAMY ŚWIAT DOBRYM SŁOWEM I GESTEM

          • Za nami obchody tygodnia dobrych relacji w szkole, którego celem było budowanie dobrych relacji. Wyjątkowy czas, pełen pozytywnych emocji i wielu wrażeń. W ramach Tygodnia dbania o relacje podejmowane były działania wspierające, rozwijające   i  umacniające więzi.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Rozpoczęliśmy wyzwaniem “Zrób Dzień Dobry”, który nakierowany był na dzielenie się dobrym słowem i zwrócenie uwagi na stosowanie zwrotów grzecznościowych na co dzień i od święta. Na terenie szkoły zawisły plakaty, związane z życzliwością przygotowane przez zespoły klasowe.

            Uczniowie i przedszkolaki, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi wzięli udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Były strefy czytania,, w których dzieci słuchały opowieści o tym , co w życiu ważne i ma moc. #PrzerwaNaCzytanie

             Odbył się przegląd twórczości dziecięcej ”Mój przyjaciel miś”, wraz z konkursem plastycznym, przedstawiający postać ulubionego misia , bohatera książkowego. Odbyła się również akcja „Starsi dla młodszych”.

            Uwieńczeniem całej akcji, było przekazywanie uczniom imiennych „Kartek pełnych życzliwości”, przygotowanych wcześniej przez koleżanki i kolegów.

            Dużym powodzeniem cieszyła się akcja „Niewidzialna ręka” która dedykowana była rodzicom i najbliższym poprzez wsparcie w czynnościach domowych .

            Uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych nt. relacji międzyludzkich, relacji ze sobą samym  oraz relacji w Sieci POROZMAWIAJMY, które dopełnione zostały programem profilaktyczno- wychowawczym RAP PEDAGOGIA, czyli profilaktyką w rytmie HIP-HOPU w wykonaniu Dobromira Makowskiego, pedagoga, nauczyciela, rapera, streetworkera, twórcę projektu RapPedagogia, założyciela fundacji ”Rampa”.

            W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia integracyjne  “Siła przyjaźni”, „Planszówkowy zawrót głowy” a na lekcjach wf-u podczas zajęć “Ramię w ramię” uczniowie pokonywali lekcyjną rutynę , towarzyszyli sobie w pokonywaniu wyzwań, aktywnie uczestniczyli w tańcach grupowych.

            Świetnym sposobem nie tylko na integrację, ale i wspólną zabawę  była Jesienna dyskoteka. Serca podbił wspólnie wykonany przez wszystkich uczestników dyskoteki taniec integracyjny “Belgijka”.

            Naszym działaniom wspierającym  i umacniającym więzi na płaszczyźnie nauczyciel-uczeń towarzyszyła POZYTYWNA UWAGA-udział w ogólnopolskiej akcji ,w której nasza szkoła bierze już udział po raz czwarty i mimo, że przypisana jest na miesiąc listopad , to  towarzyszy nam w szkole przez cały rok , bo najważniejsi są ludzie. Nie ma relacji bez komunikacji:)

             

            Pamiętajmy - budowanie i pielęgnowanie relacji jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb, należy o nie dbać i nieustannie je rozwijać.

             

            RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

        • Adopcja Serca – kontynuacja pomocy dla Princa.
          • Adopcja Serca – kontynuacja pomocy dla Princa.

          • Dzięki otwartym sercom uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły w roku szkolnym 2023/2024 kontynuujemy pomoc dla naszego podopiecznego Yomba Ngouamegmi Juniora Princa, który uczęszcza do klasy 4 szkoły podstawowej na misji Balengou.

            Dzięki naszemu wsparciu Junior Prince będzie kontynuował naukę w szkole, otrzyma niezbędne pomoce, dożywianie oraz opiekę medyczną.
        • Adopcja Serca- podziękowania od Carli
          • Adopcja Serca- podziękowania od Carli

          • Z radością informujemy, że jedna z naszych podopiecznych z misji Balengou Tchiegang T. Adrianna Carla dzięki naszej bezinteresownej pomocy ukończyła szkołę podstawową.
            Dziewczynka napisała do Nas list z podziękowaniami za okazane serce i wsparcie. Szkolne Koło Wolontariatu wraz z całą społecznością szkolną wspierało ją okazując pomoc duchową i materialną.
            Dziękujemy!!
            Pamiętajmy, że ,,dobro wraca ze zdwojoną siłą”.
            Klaudia Bora
          • Narodowe Święto Niepodległości 2023

          • „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” tak z Hymnem na ustach wszystkie przedszkolaki, uczniowie, dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, zaproszeni goście oraz seniorzy uczcili narodowe święto – 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

            To był naprawdę piękny, odświętny dzień. Na sali spotkały się przedszkolaki z naszego przedszkola,  uczniowie, nauczyciele, pracownicy, zaproszeni goście - pan radny Miasta Jasła Bogusław Zięba, Iwona Głogowska- funkcjonariuszka Straży Miejskiej oraz seniorzy i pracownicy Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy.

            Takiej radości, uśmiechu i łez wzruszenia nie doświadczyliśmy już dawno. Najpierw uczniowie przedstawili trudną historię Polski, zaśpiewali gromko niepodległościowe piosenki patriotyczne. Następnie seniorzy wystąpili ze swoim programem upamiętniajacym Święto Niepodległości.  

            Na koniec wszyscy wspólnie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy Hymn Polski. Radośc i wzruszenie - bezcenne. Tym bardziej, że pomiędzy najmłodszym i najstarszą uczestniczką naszego wydarzenia jest 95 lat różnicy. Najmłodsze przedszkolaki mają 3 latka a najstarsza seniorka ma 98 lat!  

            Najważniejsze przesłanie, jakie wynieśliśmy z tego międzypokoleniowego spotkania to to, by docenić to, że możemy żyć w wolnym, niepodległym Kraju, by  pielęgnować i szanować nasze tradycje i siebie nawzajem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za cenny wkład i piękny gest patriotyzmu!

            Niech żyje wolna i niepodległa POLSKA!

            #SzkoładoHymnu

          • Pozaszkolne sukcesy naszych uczniów napawają nas dumą!

          • Cieszymy się ze szkolnych radości naszych uczniów i jesteśmy bardzo dumni z tych, którzy osiągają sukcesy poza murami naszej szkoły.
            Uczeń klasy 7a – Tomasz Krupa w uznaniu wybitnych osiągnięć artystycznych otrzymał  Stypendium Artystyczne im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza a także Stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”.
             

          • #SzkołaPamięta

          • Nasza szkoła włączyła się po raz kolejny w akcję #SzkołaPamięta dlatego w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych wybraliśmy się na Płytę Sapera, gdzie zapaliliśmy znicze, jako znak pamięci o bohaterach naszej wolności.

            Płyta Sapera stoi przy ulicy 3. Maja - przed mostem na Ropie. Upamiętnia saperów, którzy polegli w czasie rozminowywania Jasła po II wojnie światowej. Byli to żołnierze z XIX Samodzielnego Batalionu Saperów 8. Dywizji Piechoty II Armii Wojska Polskiego. W l latach 1945-1946 oczyszczali oni z min i niewybuchów obszary na terenie Jasła. W 1967 r. dla uczczenia poległych żołnierzy wzniesiono pamiątkową płytę z piaskowca.

          • Jesienna dyskoteka.

          • Dzisiejsza dyskoteka była doskonałym remedium na jesienne niepogody... 😁🥰🍁🍂🍁

            Mamy wspaniałe dzieciaki! Było wspaniale !!!!

        • I Regionalne Spotkanie Szkolnych Kół Młodych Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego
          • I Regionalne Spotkanie Szkolnych Kół Młodych Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego

          • 26 października w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Brzyskach odbyło się I Regionalne Spotkanie Szkolnych Kół Młodych Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 9 szkół z powiatu jasielskiego wraz z opiekunami. Spotkanie zainaugurowała Wicedyrektor ZSP w Brzyskach, Pani Agata Delikat, która powitała obecnych i przedstawiła plan spotkania. Po krótkich przemowach zaproszonych gości, uczennice ZPS przedstawiły legendy ziemi brzyskiej. Kolejnym etapem spotkania młodych regionalistów było wspólne biesiadowanie. Organizatorzy przygotowali pyszny poczęstunek i zaprosili do wspólnego śpiewania piosenek turystycznych. Następnie uczestnicy zwiedzili Izbę Regionalną, której otwarcie nastąpiło w czerwcu br. Korzystając z pięknej pogody wszyscy udali się pod Pałac Kotarskich, gdzie Pani Alicja Bochnia -Tomasik przedawniła historię tego miejsca. Ostatnimi punktami programu było wykonanie pracy plastycznej nt. legend brzyskich oraz konsumpcja pieczonej kielbaski.
            Nasi szkolni regionaliści opuścili Brzyska z uśmiechem, nowymi doświadczeniami oraz znajomościami zawartymi na spotkaniu.
            Galeria: 
            Opiekun Szkolnego Koła Młodych Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego
            Aneta Kowalkowska
          • Gotowi na coś pozytywnego? Kontynuujemy Pozytywną Uwagę 2023/2024!

          • Już po raz czwarty bierzemy udział w pozytywnej uwadze, chociaz tak naprawde pozytywna uwaga towarzyszy nam w szkole przez cały rok. Nie walczymy o piękne sale czy nowoczesne pomoce naukowe, bo nie one są najważniejsze. Najważniejsi są ludzie, którzy wypełniają te sale – uczniowie, nauczyciele, rodzice. I to od nas wszystkich zależy jak dobrze będzie w szkole. ​​​​​​

            Nasz ideał to szkoła, gdzie uczniowie i nauczyciele uczą się i mają z tego frajdę. Szkoła pełna pozytywnej uwagi. Chwalimy, zachęcamy do dyskusji, nagradzamy nie za wykucie materiału, ale za ciężką pracę i zaangażowanie, budujemy relacje i rozwijamy umiejętności miękkie. Uczymy, że nowe i nieznane może być ekscytujące. Że nie należy bać się błędów i porażek, bo tak stajemy się lepszymi – i ciekawszymi! – ludźmi.

            Nauczycielu pochwal swojego ucznia. Rodzicu pochwal dziecko czy nauczyciela. Tak przeganiamy smutki ze szkolnych korytarzy w tym najsmutniejszym miesiącu w roku szkolnym. Na co dzień nie mamy problemu ze zwracaniem uwagi dzieciakom, co robią źle. Dlaczego wstydzimy się więc chwalenia?

            I niech listopad trwa u Was cały rok!

          • Sówki w pijalni czekolady

          • W dniu 27 października dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej udały się na wycieczkę do Pijalni Czekolady w Korczynie. Na miejscu czekało na dzieci wiele czekoladowych i słodkich niespodzianek. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach czekoladowych. Poznały proces produkcji czekolady, mogły skosztować ziaren kakaowca i miazgi oraz obserwować proces mielenia i oczyszczania ziaren. 

            Największą atrakcją okazało się zdobienie tabliczek  czekolady i lizaków według własnego pomysłu. W trakcie warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje czekolad. Uzupełnieniem warsztatów był film ,,Pochodzenie kakao" oraz ,,Historia kakao i czekolady". Następnie zwiedzały wnętrze pijalni, które urządzone jest w stylu fabryki.Po zwiedzaniu chętnie zjadły przywiezione bułeczki i pobawiły się w sali zabaw. Na zakończenie, wszystkie dzieci otrzymały upominki - dyplomy oraz ozdobione własnoręcznie czekolady i lizaki, które zabrały do przedszkola. Uśmiechy na twarzach dzieci mówiły: To była udana wycieczka ! 

            Nowa galeria Sówki w pijalni czekolady została dodana do albumu fotograficznego

             

        • 2 i 3 listopada -  dnia wolne od zajęć dydaktycznych
          • 2 i 3 listopada - dnia wolne od zajęć dydaktycznych

          • W związku ze zbliżającym się wolnym od  pracy dniem 1 listopada - Wszystkich Świętych, uprzejmie informuję, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2023/2024 dni: 2 listopada (czwartek)  i 3 listopada (piątek)  są dodatkowymi dniami  wolnymi od zajęć dydaktycznych.

            W tych dniach  świetlica szkolna będzie dostępna dla potrzebujących uczniów uczęszczających na świetlice w godzinach jej pracy. W związku z tym proszę rodziców, których dzieci wymagają objęcia opieką  w dniu wolnym od zajęć dydaktycznych o przekazanie tej informacji  wychowawcy bądź bezpośrednio w świetlicy najpóźniej we wtorek.
          • RAP PEDAGOGIA – CZYLI PROFILAKTYKA W RYTMIE HIP-HOPU.

          • Uczniowie klas 4 -7 wzięli dziś udział w programie profilaktyczno-wychowawczym w wykonaniu Dobromira Makowskiego, pedagoga, nauczyciela, rapera, streetworkera, twórcę projektu RapPedagogia, założyciela fundacji ”Rampa”.

            Prawda i szczerość Pana Dobromira pozwoliła zbudować bardzo dobra atmosferę na spotkaniu, Młodzież dowiedziała się nie tylko o zagrożeniach wynikających z uzależnienia ale również zostały omówione tematy takie jak wartości rodziny, zdobywania wiedzy, samorozwoju, wiary, budowania tożsamości. Dopełnieniem warsztatów była muzyka Rap tworzona przez Dobromira Makowskiego.

            Program został podzielony na dwie części. Pierwszy pod tytułem „Dzień dobry” przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkół, drugi "RapPedagogia – Masz jedno życie, powtórki nie będzie” – dla uczniów klas 7.

            DZiEKUJEMY!!!

        • Prawo w biznesie - warsztaty w ramach programu Młodzież i Przedsiębiorczość
          • Prawo w biznesie - warsztaty w ramach programu Młodzież i Przedsiębiorczość

          • 16 i 24 października odbyły sie kolejne warsztaty w raamch realizacji programu Młodzież i przedsiebiorczość, Tym razem młodzież z klas siódmych  miała okazję zagłębiać tajniki prawa w biznesie. Podczas warsztatów uczniowie  mieli możliwość przeprowadzenia symulacji rozprawy sądowej w prawdziwych togach. 

        • Wycieczka Pszczółek do Krempnej
          • Wycieczka Pszczółek do Krempnej

          • Nasze Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Magurskiego Parku Narodowego. Zwiedziły Muzeum Przyrodnicze mieszczące się w Krempnej. Obejrzały film ukazujący historię kształtowania się przyrody. Podziwiały wystawę przyrodniczą w formie spektaklu, obrazującą życie przyrody w parku. Makieta z roślinami i zwierzętami wzbudziła niesamowite zainteresowanie. 
            Na trzech poziomach muzeum (korona drzewa, pień drzewa i korzenie)  znajduje się interaktywna ekspozycja przyrodnicza, gdzie dzieci mogły dotykać, słuchać, a nawet wąchać - doświadczać przyrody wszystkimi zmysłami. 
            Następnie wyruszyliśmy na szlak- ścieżkę edukacyjną - odkrywać bogactwo natury w terenie. Dzieci obserwowały przyrodę - drzewa, rośliny, drobne zwierzątka i ich naturalne środowisko: strumyk, oczko wodne, dziupla, łąka las. Podziwiały górskie widoki Beskidu Niskiego. Na końcu ścieżki przybijały pieczątki jako zdobywcy szlaku Kiczery.
            Później udaliśmy się do Kotani na długo wyczekiwaną jazdę konną. W mieszczącym się tam ośrodku wypiliśmy ciepłą herbatkę i dokończyliśmy pałaszowanie przygotowanego  przez panie z kuchni przedszkolnej małego "co nieco".
            Zmęczeni, pełni nowych wrażeń i doświadczeń wróciliśmy do przedszkola.
            Galeria: 
        • Jesienna wyprawa do lasu klasy 1a
          • Jesienna wyprawa do lasu klasy 1a

          •  Dnia 18 października uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Planując wyprawę obawialiśmy się czy pogoda nad dopisze. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Celem zajęć było kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą oraz uwrażliwienie na jej piękno. Uświadomienie uczniom jaką rolę w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las. Przypomnieliśmy także sobie jak należy zachowywać się w lesie. Uczniowie odbyli spacer po lesie, podczas którego obserwowali przyrodę ,zachodzące jesienią zmiany i notowali na swoich kartach obserwacji. Udało się usłyszeć śpiew ptaków, niektórzy dostrzegli hasającą po drzewie wiewiórkę.
            Zmęczeni , ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.
            Galeria: 
        • Wyjazd do kina
          • Wyjazd do kina

          • Wyjazd do kina - klasa 1a,2a,3a
            17 września uczniowie najmłodszych klas wyruszyli na zaplanowany wyjazd do kina. Dzieci obejrzały uwspółcześnioną adaptację książki Romana Pisarskiego ,, O psie , który jeździł koleją” . Przepiękny i wzruszający film o wspaniałym i wiernym psie Lampo zakończył się happy endem i niewątpliwie trafił do serca każdego ucznia. Profesjonalna obsada oraz podjęte w filmie zagadnienia dotyczące empatii, piękna przyjaźni między czworonogiem a człowiekiem podkreślają walory artystyczne i edukacyjne filmu.
            Galeria: 
        • Wycieczka do lasu - klasa 3A
          • Wycieczka do lasu - klasa 3A

          • Tradycyjnie w okresie jesieni planowana jest piesza wycieczka do lasu, aby dzieci mogły w naturalnych warunkach poznawać ten ekosystem oraz obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Podręcznik do klasy trzeciej także zawiera treści dotyczące lasu, więc już zrealizowaliśmy tematykę dotyczącą warstw lasu oraz właściwego zachowania się w lesie. Dzieci poznawały też różne gatunki roślin oraz zwierząt zamieszkujących las. Wycieczka została zorganizowana na podsumowanie zdobytych wiadomości.

                            18 października wspólnie z klasą pierwszą wyruszyliśmy w kierunku pobliskiego lasu i po około półgodzinnym marszu dotarliśmy na miejsce. Pogoda była typowo jesienna, gdyż czuć było bardziej chłodne i rześkie powietrze a dookoła rozciągała się mgła, która zwiastowała rozpogodzenia. Tak rzeczywiście się stało, gdyż po chwili zaświeciło słońce.

                             Pobyt w lesie był także okazją do zobaczenia dębu będącego pomnikiem przyrody. Dzieci pokonywały też naturalne przeszkody oraz tworzyły ciekawe figury w grupach. Na zakończenie pobawiły się ,,w chowanego", a następnie wyruszyły z powrotem do szkoły. Tam czekały na nich pyszne kremówki, które były sprzedawane podczas ,,Dnia Papieskiego" . To był dzień pełen atrakcji.

            Galeria:  

          • Dzień Papieski 2023

          • Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. W tym roku, 15 października obchodzono ten dzień po raz 23.

            Chcąc włączyć się w to ogólnopolskie wydarzenie, 18 października 2023 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle Samorząd Uczniowski przygotował okolicznościową dekorację poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Podczas przerw międzylekcyjnych odtwarzane były najważniejsze słowa Papieża Polaka, które wypowiadał podczas swojego pontyfikatu oraz jego ulubione pieśni m.in. „Barka”. 

            Nie zabrakło także słodkich kremówek, którym nadano nazwę „papieskie kremówki”. A skąd wzięła się ta nazwa? Otóż 6 czerwca 1999 r. podczas spotkania z mieszkańcami rodzinnych Wadowic Jan Paweł II wspomniał kremówki, które w młodości jadał w miejscowej cukierni: „A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki…”. Niewątpliwie ten smakołyk przypadł także do gustu uczniom ZSM nr 1 w Jaśle.

            Nowa galeria Dzień Papieski 2023 została dodana do albumu fotograficznego

             

          • Jest jesienią taki wyjątkowy dzień... DEN 2023

          • Jest jesienią w naszej szkole taki dzień...! Od lat celebrujemy go wszyscy razem i bardzo radośnie. Ten dzisiejszy dzień był WYJĄTKOWY! Dziękujemy!!!

            Krótkie filmowe podsumowanie poniżej.  Pełnometrażowe podsumowanie wkrótce:) 

          • Próbna ewakuacja - szybko, sprawnie, bezpiecznie.

          • 12.10.2023 r. o godz. 9.50 w naszej szkole rozbrzmiały trzy krótkie dzwonki. Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować i udać na miejsce zbiórki. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwał Pan Michalik z Państwowej Straży Pożarnej.

            Przy okazji ewakuacji powtórzyliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy.

            Następna ewakuacja próbna już za rok.

            Nowa galeria Próbna ewakuacja została dodana do albumu fotograficznego

          • Wycieczka turystyczno-krajoznawcza kl 6a i 7b z elementami terenoznawstwa

          • Malownicza miejscowość nad rzeką Hoczewką, jedna z najstarszych wsi w Bieszczadach, która władali niegdyś przedstawiciele Balów i Fredrów to Hoczew. Tę właśnie miejscowość odwiedziły dzieci z klasy 6a i 7b.

            Korzystając z oferty biura podróży “Dzikie Bieszczady” uczniowie mogli wziąć udział w wyjątkowej i niezapomnianej przygodzie w Osadzie Podróżnika.

            Dzieci brały udział w dwóch grach terenowych:

            Poszukiwanie skarbów – wyposażona w mapę, kompas oraz nawigację, GPS, grupa miała poszukiwać poszczególnych punktów, które doprowadzą do Osady za lasem, gdzie będzie ukryty skarb,

            Szkolenie Zakapiora Bieszczadzkiego – zajęcia typu Team Building, składające się z rozgrywek pomiędzy uczestnikami, takie jak: strzelanie z łuku, wbijanie gwoździ na czas, rzuty podkowami i siekierkami do celu i przeciąganie liny.

            Pomiędzy zabawami zostało rozpalone ognisko , uczniowie mogli spędzić wspólnie wolny czas smażąc kiełbaski i rozmawiając. Na zakończenie zmagań każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat szkolenia oraz wyłoniona została najlepsza trójka “Zakapiorów Bieszczadzkich” wśród dziewcząt i chłopców.

            Takiej nauki życzylibyśmy sobie i naszym uczniom zawsze.

            Gry terenowe, poszukiwanie skarbów, integracja, a w to wszystko wplecione zdobywanie mnóstwa wiedzy i umiejętności.

             

            Nowa galeria Hoczew została dodana do albumu fotograficznego

        • Dzień Dziewczynek w grupie ,,SOWY"
          • Dzień Dziewczynek w grupie ,,SOWY"

          • 11 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Święto to jest jeszcze mało znane, ale coraz częściej obchodzone w przedszkolu. Z tej okazji chłopcy z naszej  grupy zaśpiewali uroczyście ,,sto lat " , wręczyli  ,,Legitymacje Superdziewczynk " i poczęstowali słodyczami.
            Dla dziewczynek to był wyjątkowy i niezapomniany  dzień.
            Galeria: 
        • Pszczółki świętują dzień dziewczynek
          • Pszczółki świętują dzień dziewczynek

          • Międzynarodowy Dzień Dziewczynek obchodzimy 11 października. Ustanowiony w 2011 roku przez ONZ w celu przybliżenia społeczeństwu szczególnych wyzwań przed jakimi stają dziewczynki na świecie. 
            Pszczółki też świętowały. Było "sto lat", życzenia i uściski dla Lenki, Ani, Agatki, Mai, Łucji oraz Matyldy i Madzi nieobecnych dzisiaj, ale gorąco je pozdrawiamy i ściskamy.
            Galeria: