• Sukcesy uczennic w Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Dla Niepodległej"

• 09.11.2022 14:23
        • Eliminacje konkursowe odbyły się 4 listopada w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy i obejmowały 27 prezentacji artystycznych uczniów szkół podstawowych z powiatu jasielskiego. Celem konkursu było wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów, kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz propagowanie obchodów świąt narodowych.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice:

Hanna Schabińska z kl. 6A z piosenką ,,Dziś idę walczyć, mamo";,

Katarzyna Schabińska z kl. 8A z piosenką ,,Dziewczyna z granatem"

Yuliia Hasii z kl. VA z piosenką ,,Wściekłość Ukrainy"

Jedna z uczestniczek-Julia Bora z kl. 8A nie wzięła udziału w konkursie z powodu choroby.

Trzyosobowe jury, w składzie: Dyrektor ZS SASR w Trzcinicy, przedstawiciel Służb Mundurowych oraz przedstawiciel MDK w Jaśle przyznało wyróżnienia oraz miejsca w konkursie.
          Wśród nagrodzonych uczestników znalazły się uczennice naszej szkoły, zdobywając:

wyróżnienie - Hanna Schabińska
          III miejsce - Katarzyna Schabińska !!!

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Dla Niepodległej" wpisał się w zbliżające się obchody Święta Niepodległości i niewątpliwie wpłynął na rozwijanie wychowania patriotycznego młodego pokolenia. Organizatorzy konkursu przygotowali upominki oraz dyplomy dla wszystkich uczestników, zadbali o miłą atmosferę oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych. Dodatkową atrakcją był pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych.

Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych utalentowanych uczennic i serdecznie im gratulujemy, zachęcając do rozwijania umiejętności wokalnych.

nauczyciel muzyki
          Małgorzata Szewczyk