SUKCESY uczennic w konkursie "Mój pomysł na lokalny biznes" !!!!

20.05.2021 15:15
      Nadszedł czas na poznanie zwycięzców konkursu "Mój pomysł na lokalny biznes", który został zorganizowany w ramach projektu "Młodzież i Przedsiębiorczość - IV edycja miejska".
      Wszystkim biorącym udział dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy pomysłów. 👏
      Zwycięzcom życzymy odwagi w podejmowaniu decyzji biznesowych oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym! 🎉🎉🎉
      Z naszej szkoły ąz dwa miejsca w konkursie:
      Julia Daniło - laureatka 1 miejsca !!!!
      Zuzia Wiśniowska - laureatka III miejsca !!!!
      Jesteśmy z Was bardzo dumni!
      GRATULUJEMY!!!!!

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ „ZNAM EUROPĘ”

20.05.2021 15:00

Konkurs skierowany był do uczniów klasy 2a i 3a i odbył się w formie testu. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu kultury, historii, tradycji, rozrywki, upodobań kulinarnych w różnych europejskich krajach.

Wyniki konkursu w klasie IIa:

1. I miejsce Antoni Korbecki
      2. II miejsce Anastazja Czech
      3. III miejsce Milena Marszałek

Wyróżnienia: Zuzanna Bąk, Jan Konieczny

Wyniki konkursu w klasie IIIa:

1. I miejsce Lena Janiga
      2. II miejsce Adrian Lechwar
      3. III miejsce Szymon Gęsiak

Wyróżnienia: Dominik Rak, Wiktoria Stygar, Zofia Żyra

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody m. in. plecaki, maskotki, kubki, a wszyscy uczestnicy konkursu drobne gadżety. Nagrody ufundowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie, za które serdecznie dziękujemy.

Wiosna w Europie - konkurs plastyczny

20.05.2021 14:55

„WIOSNA W EUROPIE” OCZAMI UCZNIÓW KLASY IA

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Wiosna w Europie” skierowany do uczniów klasy 1a. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych oraz odkrycie własnych uzdolnień.

Uczniowie wykonali piękne, barwne, ciekawe prace, a jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Komisja dokonała  oceny prac plastycznych biorąc pod uwagę stopień trudności, jakość wykonania oraz dobór materiałów.

Wyniki konkursu:

1. I miejsce Iga Felkiel
      2. II miejsce Antoni Pytlowany
      3. III miejsce Antonina Hućko

Wyróżnienia: Zuzanna Jagielska, Alicja Skicka, Emil Szymczak

XIII Wieczór Twórczości Młodych

04.05.2021 13:39
      Wychodząc naprzeciw młodym ludziom z pasją, jasielska Filia, organizuje spotkania młodych twórców. Od 2008 roku, w miesiącu kwietniu organizujeWieczór Twórczości Młodych.
      Celem spotkań jest danie możliwości zaprezentowania swoich pasji i zainteresowań uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentom. A najważniejsze jest to, że nie jest to konkurs tylko mini wieczór autorski uczestników spotkania.
      W tym roku w dalszym ciągu mamy stan epidemiczny, więc zorganizowano  XIII Wieczór Twórczości Młodych online.
      Z naszej szkoły dwie uczennice wzieły udział w akcji.
      Poznajcie tych utalentowanych młodych ludzi, którzy dzielą się z nami swoimi pasjami, zainteresowaniami poprzez nagrane filmiki :
      • Blanka Smagacka uczennica klasy IVb  zaprezentowała swoją pasję tworzenia miniaturek z różnych materiałów
      • Julia Bora uczennica klasy VIa  opowiedziała o swojej pasji do muzyki
      GRATULUJEMY!!!!
      Więcej informacji: https://krosno.pbw.org.pl/jaslo,68/xiii-wieczor-tworczosci-mlodych,12794

SUKCES UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,KREDKI 2021"

20.04.2021 08:16

SUKCES  UCZENNIC  NASZEJ SZKOŁY

W  KONKURSIE PLASTYCZNYM  ,,KREDKI 2021"

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się w warunkach pandemii oraz nauki zdalnej, więc tym bardziej cieszy fakt, że 17 uczniów naszej szkoły wykonało prace konkursowe. Organizatorem konkursu jest Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie a obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę oraz Słowację i Ukrainę.

Tematyka prac była dowolna, co dawało szerokie możliwości  uczestnikom konkursu. Celem konkursu było poszukiwanie talentów plastycznych, promowanie utalentowanej młodzieży, popularyzacja autentycznej twórczości, inspirowanie młodych twórców do rozwijania umiejętności plastycznych oraz rozbudzanie poczucie piękna i przygotowanie do odbioru sztuki.

Na konkurs wpłynęło 188 prac z całej Polski, spośród których zostało nagrodzonych 50 prac w trzech kategoriach wiekowych, w tym prace dwóch uczennic naszej szkoły:

Kingi Staniszewskiej z kl. 3A oraz Laury Iossy z kl. 6A.

Są to prace nagrodzone i zakwalifikowane do prezentacji online, które można obejrzeć na stronie RCKP w Krośnie w zakładce Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza Kredki.

Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczennic, serdecznie im gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursu.

nauczyciel plastyki:

Małgorzata Szewczyk