• Mali mistrzowie pizzy
      • Mali mistrzowie pizzy

      • 18.06.2026 14:44
      • 15 czerwca uczniowie klasy III udali się do pobliskiej pizzerii Azyl, gdzie w ramach realizacji programu „Smak Edukacji – Uczę się, gotuję, odkrywam” uczestniczyli w warsztatach kulinarnych poświęconych przygotowywaniu pizzy.
        Podczas zajęć każdy uczeń miał możliwość samodzielnego wykonania własnej pizzy. Dzieci rozwałkowywały ciasto, wybierały ulubione składniki oraz komponowały swoje wypieki według własnych pomysłów. Następnie przygotowane pizze zostały upieczone w piecu.
        Po zakończeniu warsztatów odbyła się wspólna degustacja, podczas której uczniowie z dumą smakowali własnoręcznie przygotowane potrawy. Każdy uczestnik otrzymał tytuł „Mistrza robienia pizzy”.
        Wyjście było również okazją do integracji zespołu klasowego. Uczniowie chętnie uczestniczyli we wspólnych zabawach, grali w piłkarzyki, oglądali bajkę oraz spędzili czas na pobliskim placu zabaw.
        Warsztaty dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji, pozwoliły rozwijać samodzielność, kreatywność oraz umiejętność współpracy, a także wzbogaciły ich wiedzę i doświadczenia kulinarne.
        Galeria: 
      • Wróć do listy artykułów