10 maja w ZSM nr 3 w Jaśle odbył się POWIATOWY KONKURS ,,OJCIEC ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II PRZYJACIEL MŁODYCH".
10 maja w ZSM nr 3 w Jaśle odbył się POWIATOWY KONKURS ,,OJCIEC ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II PRZYJACIEL MŁODYCH".
Ala, Antosia i Emilka z grupy Biedronek wzięły udział w X Miedzyprzedszkolnym przeglądzie z okazji Dnia Europy "Podróże małego Europejczyka" orgazniowanym przez Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle i pięknie zaprezentowały Holandię. Dziewczynki były cudowne! Jesteśmy z Was bardzo dumni ❤️.
Galeria: Podróże małego Europejczyka
Szybki deser jogurtowy z dodatkiem owocowych smakowitości to kolejna kulinarna inspiracja w wykonaniu uczniów klasy 1a, w ramach realizacji projektu “Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.
PRZEKŁADANIEC JOGURTOWY - warsztaty kulinarne w ramach programu edukacyjno- żywieniowego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Uczniowie z klasy 1A, 2A i 2B zatęsknili za warsztatami kulinarnymi. Tym razem wykonywali przepyszny deser smaczny i zdrowy.
Dzisiaj okazało się, że klasa 2 a to mistrzowie w wykonywaniu deserów.
W dniu 30.04.2019 w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
W piątek 26.04.2019 r. dzieci z grupy,,MISIE"wzieły udział w JDK w spektaklu ,,URODZINY PAPY SMERFA" przygotowanym przez dzieci z PM Nr3 w Jaśle.
"Biedronki" odiwedziły Park Miejski. Zapoznały się z pomnikami w parku miejskim oraz nazwami niektórych drzew, kwiatów.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, znane na całym świecie, które obchodzone jest w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza, wielkiego mistrza literatury dziecięcej Hansa Christiana Andersena.
Dnia 26 kwietnia 2019 w Sp nr 1 w Jaśle zostały rozegrane ostatnie mecze ligowe piłki siatkowej dziewcząt w kategorii OPEN ( 7,8 , gimn. dziewczęta trenujące w klubach ).W lidze wzięło udział 5 zespołów z miasta Jasła: SP4, SP2 A ,B SP 1 oraz SP 6.
Klasa II a postanowiła wymyślić i zrealizować bajkę. Uzgodniliśmy,że każdy uczeń zaangażuje się w realizację naszego pomysłu. Zapraszamy do głosowania na nasz film: Poszukiwacze z klasy 2a
My, uczniowie klasy 2b jesteśmy bardzo aktywnymi poszukiwaczami źródeł zdrowego jedzenia. Nie dość, że znamy już wiele źródeł, to z pożytkiem dla zdrowia własnego jak i całej rodziny, potrafimy z tych źródeł aktywnie korzystać.
Prosimy o głosy w konkursie pod linkiem: Poszukiwacze zdrowego jedzenia - 2b
„Profilaktyka jest niezbędna, konieczna, obowiązkowa w wielu dziedzinach naszego życia. Korzystanie z doświadczenia innych pozwala nam uniknąć wielu pułapek, niebezpieczeństw, przykrych sytuacji…”
Dzień 11 kwietnia był Szkolnym Dniem Profilaktyki. Całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało pod hasłem „Muszę czy chcę”. Uczniowie wszystkich klas mieli tego dnia okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych w klasach CHCE MI SIĘ CHCIEĆ /w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł/”.
Zdziwisz się kto, zdziwisz się skąd.
A ja Ci życzę wesołych świąt.
Pomyślisz sobie: To jakaś bajka!
A ja Ci życzę smacznego jajka!
Niech zajączek szczodry będzie
i z jajeczkiem do Was przybędzie,
niech święconka smaczna będzie,
a w dyngusa woda wszędzie.
Kolorowych jajeczek,
rozczochranych owieczek,
rozkicanych króliczków,
pyszności w koszyczku,
a przede wszystkim
mokrego ubrania
w dniu wielkiego lania!
Żeby Wielkanoc w tym roku,
przyszła z sukcesem u boku.
Aby żyło się Wam zdrowo,
prywatnie i zawodowo.
Wielu, wielu chwil radosnych
i cudownej, ciepłej wiosny
życzą …Biedronki
Galeria: Wesołych Świąt
W tym tygodniu rozmawialiśmy o Świętach Wielkanocnych. Poznaliśmy wielkanocne piosenki, " Bajeczkę wielkanocną" i wiersze o tej tematyce.
Krasnale zapoznały się ze słowem Wielkanoc i polskimi zwyczajami związanymi z Wielkanocą.
Kochanym naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia!!!
Galeria: Tuż przed egzaminem
3 kwietnia 2019 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w XII edycji Wieczoru Twórczości Młodych, który został zorganizowany w jasielskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Krośnie. Uzdolniona młodzież miała okazję podzielić się z publicznością swoimi pasjami, zaprezentować umiejętności oraz wymienić spostrzeżenia na temat roli młodych talentów w sferze publicznej.
Od kilku dni w naszej klasie trwały przygotowania do świąt. Malowaliśmy drewniane jajka podczas warsztatów w skansenie Karpacka Troja, kolorowaliśmy wesołe koguciki oraz pisanki, dowiedzieliśmy się o zwyczajach świątecznych w dawnych czasach, rozmawialiśmy o symbolice świąt, prezentowaliśmy wielkanocne koszyki i ich zawartość, pisaliśmy życzenia.
Tradycyjnie w naszej szkole w okresie świątecznym niektóre z klas organizują sobie śniadanie wielkanocne. Po raz drugi juz klasa 2b wzięła w nim udział.
Jak sprawić, żeby uczniowie chętnie uczyli się polskiej gramatyki? Czy to w ogóle możliwe? Uczniowie klasy 7 przekonali się ,że nauka gramatyki polskiej może być przydatna w życiu codziennym, a nawet podczas buszowania w Internecie.
Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z Paniami ze Straży Miejskiej.
Utrwaliły swoje wiadomości na temat dbania o środowisko, a w szczególności jak prawidłowo segregować odpady.
Galeria: Jestem strażnikiem przyrody
Informuję, iż dni 15,16,17.04.2019 (poniedziałek-środa) zgodnie z kalendarzem szkolnym są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 1-7. W tych dniach ósme klasy piszą egzamin.
Dzieci wymagające w tych dniach opieki świetlicowej proszone są o zgłoszenie tego faktu w świetlicy wychowawcom, celem zorganizowania im zajeć. Zajęcia świetlicowe będą odbywać się na I piętrze szkoły w klasach lekcyjnych by zapewnienić spokój i ciszę zdającym egzamin.
Przerwa świąteczna 18-23.04.2019 r. Wracamy do szkoły 24.04. 2019 r.
Dyrektor Gabriela Zdunek-Gajda
W ubiegłą środę w klasie 2B mama Tymka zorganizowała zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonywali kartki świąteczne.
Klasa IV b 10 kwietnia wybrała się na wycieczkę do Trzcinicy do grodziska obronnego z epoki brązu i wczesnego średniowiecza tzw “Karpackiej Troi”. Uczniowie dotarli tam pieszo gdyż dbają o swoją kondycję fizyczną :)
Powered by aSc EduPage