• Młodzież i przedsiębiorczość - VI edycja miejska

• 25.10.2023 12:21
      • 3... 2...1... Rok Szkolny 2023/2024 uroczyście rozpoczęty!
        A wraz z nim rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego
        "Młodzież i Przedsiębiorczość - VI edycja miejsca"
        W tym roku w programie biorą udział klasy 7a i 7b.

Młodzież i Przedsiębiorczość – VI edycja miejska – projekt edukacyjny realizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy i przy współfinansowaniu Miasta Jasła i lokalnych przedsiębiorców. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej w szkołach podstawowych w okresie wrzesień 2023 r. – czerwiec 2024 r.

Celem projektu skierowanego do 100 uczniów w wieku 12-16 lat uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 4 oraz Zespołu Szkół Miejskich nr 1 i 3 w Jaśle, a także rodziców uczniów uczęszczających na spotkania wywiadowcze jest podniesienie poziomu wiedzy, kompetencji i umiejętności oraz obudzenie ducha ciągłego rozwoju i zaangażowania na płaszczyźnie społecznej i gospodarczej wśród beneficjentów.

Założone cele zostają osiągnięte poprzez doprowadzenie do samookreślenia własnych potrzeb, problemów z nimizwiązanych i ukazanie sposobów ich rozwiązania oraz rozwoju z wykorzystaniem przedstawionych narzędzi.

W ramach projektu zaplanowano realizację następujących działań:
        – warsztaty ekonomii, prawa w biznesie, przedsiębiorczości i public relations dla uczniów,
        – wizyty studyjne w jasielskich przedsiębiorstwach dla uczniów wraz z opiekunami,
        – wyjazdy edukacyjne do Rzeszowa dla uczniów wraz z opiekunami (warsztaty w Narodowym
        Banku Polskim – Oddział Okręgowy w Rzeszowie),
        – spotkania z przedsiębiorcą,
        – konkurs dla uczniów „Mój pomysł na lokalny biznes”,
        – warsztaty przygotowujące debaty oxfordzkie dla uczniów,
        – przedstawienie debat oxfordzkich lokalnym społecznościom i ich nagranie w formie
        materiału edukacyjnego,
        – warsztaty praktycznej edukacji przedsiębiorczości dla rodziców uczniów uczęszczających na
        spotkania wywiadowcze,