• Słowa maja moc!

• 16.01.2023 10:36
      • Słowa istotnie mają moc. Kreują nasze zachowania, reakcje oraz emocje. Stoją za naszym zdenerwowaniem, szczęściem, a także porażką i sukcesem. To one kontroluję nasze myśli, ale dzięki umysłowi możemy zdecydować, jaki będzie nasz stosunek do nich.
        Każde słowo to przekaz, który nie ginie w próżni, tylko trafia w przestrzeń której odbiorcą są inni, ale przede wszystkim my sami.
        Słowem pięknie dzielili się w minionym tygodniu uczniowie klasy 8a, którzy byli organizatorami specjalnego spotkania dla naszych milusińskich-przedszkolaków naszego przedszkola i uczniów klas 1-3. Ósmoklasiści przygotowali inscenizację „Baśni o 12 miesiącach: Ta piękna baśń pokazuje, że warto być uprzejmym w każdej sytuacji. A złośliwość, lenistwo i zła wola nie doprowadzą do niczego dobrego. Słowa, którymi całym sercem i dużym zaangażowaniem dzielili się ósmoklasiści, dały moc w postaci szczerego uśmiechu, radości i pozytywnej energii, która towarzyszyła widzom pięknie przygotowanego  przedstawienia i na długo z widzami nimi pozostanie , szczególnie ze widzowie zostali na zakończenie przedstawienia poczęstowani „dobrym słowem” w postaci komplementów, które  zabierali z „drabiny życzliwości”, na której to były przymocowane przygotowane wcześniej komplementy. Każdy kto „poczęstował” się takim komplementem mógł go komuś podarować .
        Wszystkim zaangażowanym w przebieg tych przedsięwzięć serdecznie dziękujemy.
        Rodzicom za dobre słowo, nauczycielom za wspólpracę,
        wszystkim uczniom klasy ósmej i każdemu z osobna za duuuuze zaangażowanie –byliście świetni!

wychowawca klasy ósmej Anna Chalibozek
        pedagog szkolny Anna Szwarnowiecka-Kopcza