• 03.10.2022 21:35
      • „Jeżeli rozmawiasz z drugim człowiekiem, w języku który rozumie – to co mówisz przemawia do jego głowy. Jeżeli rozmawiasz z nim w jego ojczystym języku trafiasz prosto do jego serca”/ Nelson Mandela
        W czwartek 29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym dniu w sposób szczególny uświadamiamy sobie potrzebę znajomości języków obcych jako narzędzia komunikacji we współczesnym świecie. Odkrywamy różnorodność językową, która jest bogatym dziedzictwem naszego kontynentu. Jesteśmy przekonani, że dzięki znajomości języków obcych możliwe jest osiągnięcie zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami. W tym dniu uczniowie poszczególnych klas ubrali się w kolory różnych krajów europejskich, prezentując także symbole tych krajów oraz ich flagi. Uczestniczyli  w konkursie na najciekawszy kaligram w języku angielskim lub niemieckim oraz w interaktywnym quizie wiedzy o językach. Był to miły dzień nauki i dobrej zabawy.
        Małgorzata Kowalska
        Klaudia Bora