• Pokaz zwierząt egzotycznych

• 26.04.2022 15:02
      •

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z ciekawymi gatunkami zwierząt, głównie gadów, takimi jak: wąż zbożowy, wąż mleczny, gekony, agamy brodate, a także owadów: karaczany madagaskarskie. Podczas pokazu była możliwość pogłaskania węża oraz zobaczenia wylinki pająka. Towarzysko wystąpił także sympatyczny żółw.

Dzieci poznały różne zwyczaje tych zwierząt oraz informacje na temat sposobów ich odżywiania. Poszerzyły swą wiedzę o różne terminy naukowe, np. mimikra na przykładzie węża mlecznego upodobniającego się do jadowitego węża koralowego.

Pokaz został zorganizowany w małych grupach, aby każdy uczestnik miał możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Wzbudzał on widoczne zainteresowanie wśród dzieci, które zadawały Pani Monice różne pytania, np. jak rozpoznać wśród węży samca i samicę? Podobały się nam także imiona tych zwierząt, np. wąż ,,Precel".

Taka żywa lekcja zoologii na pewno pozostanie w pamięci uczniów i wpłynie na ich zainteresowania przyrodnicze.