• Szkolne powitanie wiosny

• 01.04.2022 09:50
      • Tradycyjnie w naszej szkole 21 marca dla klas 1-3 zorganizowane było spotkanie integracyjne pod hasłem „Wiosna w malarstwie”. Dzieci uczyły się piosenki o tematyce wiosennej, słuchały utworu Antonio Vivaldiego „Wiosna” z cyklu „Cztery pory roku”. Analizowały przysłowia wiosenne. Oglądały filmiki edukacyjne o wiośnie. Tańczyły tańce grupowe „ Macarena” i „Czekolada”, a przede wszystkim malowały wiosnę farbami plakatowymi siedząc na podłodze.

Następnie po powrocie do sal lekcyjnych wypowiadały się na temat swoich prac, wybierały najciekawsze, które można zobaczyć na korytarzu szkolnym. Serdecznie dziękuję dzieciom z klasy 1a, 2a i 3a za udział w spotkaniu i piękne wiosenne stroje.

Piękną Marzannę wykonał Emil Sz. z klasy 2a. Od lat nie wrzucamy Marzanny do rzeki ze względów ekologicznych, po prostu nie zaśmiecamy rzeki. Dziękuję również wychowawcom: Pani Małgorzacie Szewczyk i Pani Elżbiecie Szot za przygotowanie dzieci.

Dla dzieci to był wyjątkowy dzień, bo mogły przyjść bez plecaków , podręczników, zeszytów i przyborów, a i tak się uczyły.

Organizator: Małgorzata Mroczka