• Z@kodowani na dobrą zabawę!

• 25.10.2021 13:34
      • W dniach 10-20 października uczniowie naszej szkoły już po raz dziewiąty przyłączyli się do akcji Code Week 2021, czyli Europejski Tydzień Kodowania– oddolnej inicjatywy, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią dla osób w każdym wieku. Wydarzenie zostało zarejestrowane na stronie: https://codeweek.eu/view/372497/z-at-kodowani-na-dobra-zabawe

W tym szczególnym tygodniu – Tygodniu Kodowania w ciekawy i interesujący sposób promujemy i popularyzujemy programowanie i umiejętności cyfrowe.  Uświadamiamy korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat.

Uczniowie klas 1-3 wykorzystując tablety programowali własne programy w Scratchu jr, Zadania w ramach realizacji zadań programu: “Uczymy dzieci Programować”

Uczniowie klas 4-8  na lekcjach informatyki samodzielnie programowali własne zakończenie gier (zajęcia z „Minecraftem”, “Potańcówka” „ „Blockly Games” i wiele innych) i programowali wykorzystując tablety grę Scotie Go.

Po co nam programowanie?

-Programowanie to dobra zabawa!

-Programowanie to kreatywność! Od zarania dziejów ludzkość tworzy posługując się gliną, kamieniem, cegłami, papierem i drewnem. Dziś tworzymy posługując się programowaniem.

-Programowanie daje nowe szanse! Możesz znacznie więcej niż być tylko odbiorcą treści cyfrowych – programując, możesz sam stworzyć coś nowego i udostępnić to milionom ludzi. -rogramując, możesz wykreować strony internetowe bądź gry albo sterować komputerem lub robotem.
        - Zrozumiesz świat. Coraz więcej rzeczy jest ze sobą połączonych za pomocą sieci internetowej. Mając pojęcie o tym, co się dzieje pod obudową urządzenia, możemy lepiej zrozumieć świat!

-Programowanie uczy myślenia komputacyjnego, rozwiązywania problemów, kreatywności, myślenia analitycznego i pracy zespołowej.

- Praca na 90 proc. stanowisk wymaga dzisiaj posiadania umiejętności cyfrowych, w tym umiejętności programowania.

Gabriela Zdunek-Gajda